Leisti

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

(atnaujinta 2021-02-08)

[[#ex]]

Planuojant skrydį          

Prieš kiek laiko turiu atvykti į oro uostą?

Ne mažiau kaip 2 val. iki skrydžio.

 

Skrydžio dieną noriu pasikeisti bilietą. Ar yra galimybė?

Taip, likus mažiau nei 24 val. dažniausiai bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Bilietų kasos atsidaro likus 2 val. iki artimiausio numatyto skrydžio ir užsidaro iš karto po vartų uždarymo.

 

Kur rasti informaciją dėl šalies, į kurią vykstama, reikalavimų?

Informaciją apie šalių reikalavimus galite rasti čia

 

Kokius dokumentus reikia turėti oro uoste išvykstant iš Lietuvos?

Galiojantį asmens tapatybės dokumentą, skrydžio bilietą ar rezervacijos kodą bei šalies, į kurią vykstama, reikalavimus atitinkančius dokumentus. Dažniausiai tai gyvenamosios vietos deklaracija, darbo sutartis, garantiniai raštai ir pan. Kai kurios valstybės reikalauja neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo. Svarbu atsakymą turėti ne tik lietuvių, bet ir anglų ar kita kalba. Dėl informacijos apie tikslius reikalavimus kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją www.urm.lt

Kilus nenumatytam atvejui dėl išvykimo, rekomenduojame kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybą: el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus.


Atvykstančiųjų į Lietuvą papildoma dokumentų patikra nuo vasario 8 d.

Kokie reikalavimai taikomi atvykstantiems į Lietuvą?

Visi Lietuvą atvykstantys keleiviai dar iki kelionės, turi užpildyti NVSC formą ir gauti QR kodą. Atvykę iš paveiktų šalių, papildomai privalo turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą užsiregistruoti jo atlikimui oro uoste. Taip pat atvykus iš paveiktų šalių privaloma 14 dienų izoliacija. Neigiamas testo rezultatas neatleidžia nuo privalomos izoliacijos. Yra taikomos išimtys kada testas ar (ir) izoliacija netaikomi.

 

Kokia kalba reikia turėti neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymą?

Lietuvių, anglų arba rusų.

 

Kokios procedūros atliekamos atvykus į Lietuvą?

Nuo vasario 8 d. atvykus į Lietuvą atliekama visų keleivių dokumentų patikra. Jos metu prašome paruošti asmens dokumentą, užpildytos elektroninės keleivio anketos QR kodą ir neigiamą Covid-19 testo atsakymą, jei jį turite, kuriuos tikrinami oro uoste.

 

Kiek laiko užtruks procedūros atvykus į Lietuvą?

Išėjimas užtruks ilgiau nei įprastai, tačiau priklausys nuo keleivių kiekio, dokumentų tvarkingumo ir pan.

 

Ką daryti jei neturiu ne senesnio nei 48 val. neigiamo testo?

Oro uoste su jumis bus suderinta COVID-19 tyrimo atlikimo laikas ir vieta bei būsite dar oro uoste į jį užregistruotas.

 

Ką daryti, jei atvykus į Lietuvą neturiu QR kodo?

QR kodas darbuotojų pagalba bus sugeneruotas atvykus oro uoste.

 

Ar bus taikomos baudos, jei neturėsi privalomų dokumentų?

Jeigu asmuo nevykdys jam nustatytos prievolės atlikti tyrimą, jam gali būti taikoma administracinė  atsakomybė kaip numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso  45 str.

 

Koks tyrimas tinkamas atvykstant į Lietuvą?

PGR arba antigenų.

 

Ar tyrimas Lietuvoje yra mokamas?

Šiuo metu tyrimai keleiviams (tiek lietuviams, tiek užsieniečiams) mobiliuose punktuose atliekami valstybės lėšomis. Tyrimas yra mokamas, jeigu asmuo norėtų susitrumpinti izoliacijos terminą 10 izoliacijos dieną.

 

Ar gali testą atlikti tik Vilniaus, Kauno, Palangos punktuose ar ir savo savivaldybės?

Asmuo registruojamas į mobilų punktą pagal gyvenamąją savivaldybę ar savivaldybę, kur izoliuosis.

 

Ką daryti, jei atvykau su popierine NVSC anketa, ar reikės pildyti iš naujo turi elektroninę? Ar atvykimas su popierine ir elektroninės pildymas oro uoste, traktuojamas kaip pažeidimas? Jei taip, kokios sankcijos gresia?

Su popierine anketa asmuo teoriškai neturėtų patekti į orlaivį. Išimtis numatyta tik vykstant sausumos transportu. Jeigu tokių asmenų vis tik bus, jie turės užpildyti anketas kontrolės punkte el. būdu.

Tokios situacijos gali būti traktuojamos kaip pažeidimas (aukščiau minėtas ANK 45 str.), tačiau NVSC pareigūnai spręs individualiai ir tikėtina pirmiausia bus skiriamas tik įspėjimas.


Karantino ribojimai nuo gruodžio 16 d.

Ar bus vykdomi skrydžiai įsigaliojus naujiems karantino reikalavimams?

Taip, skrydžiai bus vykdomi, sienos nėra uždarytos. Tačiau dėl konkretaus skrydžio reikia kreiptis į aviakompaniją, nes ji vykdo arba atšaukia suplanuotus skrydžius.

 

Ar galima kirsti savivaldybės ribas, jei ketinu išskristi iš kitoje savivaldybėje esančio oro uosto?

Taip, svarbu turėti išvykimo faktą įrodantį dokumentą – skrydžio bilietą arba rezervacijos patvirtinimą.

 

Ar galima atvežti asmenis į oro uostą ir vykti atgal į gyvenamąją vietą?

Taip, galima nuvežti asmenį, kuris priklauso vienai šeimai ar namų ūkiui arba transporto priemonėje vyksta ne daugiau kaip 2 skirtingų namų ūkių ar šeimų nariai. Svarbu turėti skrydį įrodančius dokumentus ir dokumentus, įrodančius kur gyvenate, pagrindžiančius giminystės ryšius. 

 

Ar galima vykti į kitą savivaldybę atvykus į kitoje savivaldybėje esantį oro uostą?

Taip, jei kitoje savivaldybėje turite nekilnojamojo turto, esate deklaravęs gyvenamąją vietą, dirbate ar vykstate į laidotuves. Visai atvejais privaloma turėti įrodančius dokumentus – registrų centro, savivaldybės, medicininius išrašus ir pan. Dėl išimtinių atvejų kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

 

Ar galima atvykti į oro uostą pasitikti atvykstantį keleivį?

Taip, jei esate iš vieno namų ūkio ar šeimos arba transporto priemone vyks ne daugiau kaip 2 skirtingų namų ūkių ar šeimų nariai. Svarbu turėti kelionę įrodančius dokumentus. 


Skrydžių informacija: išvykimas

Kaip elgtis atvykus į oro uostą?

Lietuvos oro uostuose į išvykimo terminalą įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, kurie su savimi turi numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu) arba ketinantys įsigyti bilietą. Taip pat būtina dėvėti asmens apsaugos priemones - veido kaukę (medicininę ar kitokią), respiratorių ar pan. 

 

Ar bus vykdoma pasienio patikra, atvykstant ar išvykstant iš Lietuvos?

Išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams patikra bus vykdoma tik vykstant į ar atvykus iš ne Šengeno šalių. Šengeno šalių erdvės sąrašą rasite čia

 

Ar galiu išvykti iš Lietuvos Respublikos nepasibaigus privalomai saviizoliacijai?

Galima, jei vykstama atsiradus Sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytoms aplinkybėms ((8.1, 8.3 ir 8.4 papunkčiai). 
Atvykus ir izoliuojantis iš šalių, kuriose nustatytos mutavusios koronaviruso atmainos, išvykti iš Lietuvos, nesibaigus izoliavimo terminui, galima asmenims, kurie gyvena ar dirba užsienyje, taip pat vykstant sveikatos priežiūros tikslais, ne vėliau kaip prieš 24 val. pateikus pranešimą NVSC. 

 

Kur kreiptis dėl kompensacijos, susijusios su skrydžių pokyčiais?

Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į oro linijų bendrovę, kelionių organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.

 

Ar gali į išvykimo terminalą patekti keleivius lydintys asmenys?

Ne, į išvykimo terminalą įleidžiami tik bilietus ar kitus kelionės dokumentus turintys asmenys arba bilietus įsigyti planuojantys asmenys.


Skrydžių informacija: atvykimas

Kas gali atvykti į Lietuvą?

Į Lietuvos Respubliką leidžiama atvykti:

- Visiems Lietuvos piliečiams iš bet kurios šalies
- Užsieniečiams iš ES ir EEE šalių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Šventojo Sosto.

Užsieniečiai atvykti iš trečiųjų šalių gali tik pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime numatytas išimtis (žr. nutarimo papunktį 3.3).

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašą planuojama atnaujinti kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Jis  yra skelbiamas čia.

VNO: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 655 00 176 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

KUN: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kauno oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 373 99 319 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

PLQ: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Palangos oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 460 53 688 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

 

Kokie reikalavimai taikomi atvykimui?

Visi keleiviai prieš atvykdami į Lietuvą turi užpildyti NVSC formą ir gautą QR kodą pateikti oro uosto, iš kurio vykstama, laipinimą vykdančiam personalui. Atvykus į Lietuvą, atsitiktiniu būdu tikrinami turimi QR kodai ar/ir testai.

Asmenims (lietuviams ir užsieniečiams), grįžusiems/atvykusiems iš paveiktų šalių:
- turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne seniau nei prieš 48 val., rezultatą, arba per 24 val. nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimo atlikimui Lietuvoje tel. Nr. 1808 arba bet kurioje šiuos tyrimus atliekančioje laboratorijoje ;
-izoliuotis 14 dienų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvą dienos. 
Daugiau informacijos - čia

 

Ką daryti, jei neturiu QR kodo atvykęs į oro uostą?

Jei turite telefoną su interneto ryšiu, užpildykite formą ir gausite laipinimo  metu reikalingą QR kodą. Kitu atveju, pasiteiraukite oro uosto, iš kurio vykstate, personalo, kad suteiktų priemones anketai užpildyti.

 

Prieš kiek laiko reikia užpildyti NVSC formą?

Formą patariame pildyti atlikus registraciją į skrydį, kadangi pildant reikalingi registracijos metu gauti duomenys – sėdėjimo vieta ir pan.

 

Ar reikia pildyti formą keliaujant tranzitu?

Ne, jei vykstama oras-oras transportu. Jei vykstama oras-žemė/vanduo, reikia pildyti formą, joje nurodant, kad adresas - "Tranzitas į X šalį", o savivaldybę - tą, kuriame mieste nusileidžia jūsų lėktuvas. 

 

Ar formą galima rasti kitomis kalbomis?

Taip, forma pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

 

Ar vykdoma pasienio patikra, atvykstant į Lietuvą?

Pasienio patikra vykdoma tik iš ne Šengeno šalių atvykstantiems keleiviams.

 

Ar į šalį atvykusiems vaikams taip pat reikia pildyti atvykstančių keleivių NVSC formą?

Taip, formą už vaikus pildo tėvai. Vaikai taip pat gauna QR kodus. 

 

Ar į oro uostą gali atvykti keleivius pasitinkantys asmenys?

Taip, asmenys gali atvykti į oro uostą. Pasitinkant atvykstančius keleivius, reikia laikytis asmens higienos ir saugumo reikalavimų.


Skrydžių informacija: tranzitas

Ar galima per Lietuvos Respubliką vykti tranzitu?

Taip, vykstant tranzitu nereikia nei testo, nei izoliacijos. Keliaujant tranzitu, šalį reikia palikti per vieną parą. 

 

Ar reikia pildyti NVSC formą keliaujant tranzitu?

Ne, jei vykstama oras-oras transportu. Jei vykstama oras-žemė/vanduo, reikia pildyti formą, joje nurodant, kad adresas - "Tranzitas į X šalį", o savivaldybę - tą, kuriame mieste nusileidžia jūsų lėktuvas. 


Reikalavimai ir priemonės oro uoste

Kokių taisyklių rekomenduojama laikytis oro uoste?

• Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808/+370 (37) 367 963.

• Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.

• Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.

• Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.

• Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.

• Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.

• Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

 

Kokios kvėpavimo takų ir burnos apsaugos priemonės tinkamos patekimui į keleivių terminalą?

Tai gali būti medicininė kaukė, respiratorius arba savadarbė kaukė. Veido skydeliai netinkami, nes jie neapsaugo kvėpavimo takų.

 

Ar keleivių terminale ar lėktuve galiu dėvėti veido skydelį?

Ne, vien skydelio nepakanka, jis neapsaugo kvėpavimo takų. 

 

Kokios asmens apsaugos priemonės yra tinkamos dėvėti lėktuve?

Rekomenduojama prieš skrydį pasitikrinti konkrečios aviakompanijos keliamus reikalavimus, tačiau dažniausiai lėktuve reikalaujama dėvėti tik medicinines kaukes ir FFP tipo respiratorius (be ventilio). 


Viešasis transportas ir parkavimas          

Ar galima atvykti/išvykti į/iš Vilniaus oro uosto viešuoju transportu?

Taip, tačiau atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu įsigyti autobuso bilietą pas vairuotoją galimybės nėra. Apie bilietų įsigijimą informaciją galite rasti: http://www.vilniusticket.lt/.

Autobusų tvarkaraščius iš/į  Vilniaus oro uostą galite rasti: www.stops.lt.

Taip pat  Vilniaus oro uosto tvarkaraščius realiu laiku galima matyti virtualioje švieslentėje, esančioje atvykimo terminale.

 

Ar galima atvykti į Vilniaus oro uostą traukiniu?

Taip, maršrutas Vilnius-Vilniaus oro uostas-Vilnius yra atnaujintas. Tvarkaraštis ir bilietai: www.traukiniobilietas.lt

 

Ar vykdomi tarpmiestiniai ir tarptautiniai autobusų reisai, kuriais keleiviai gali pasiekti oro uostus?

Taip, vykdomi VNO-Klaipėda (per Kryžkalnį) ir atgal. Tvarkaraštį galima rasti: https://www.ollex.lt/
Taip pat važiuoja tarptautiniai maršrutai VNO-Minskas ir atgal. Tvarkaraštį galima rasti: https://ecolines.net/lt/lt

 

Ar taksi vykdo savo veiklą Vilniaus oro uosto teritorijoje? 

Taip, taksi veikla vykdoma. 

 

Ar veikia automobilių stovėjimo aikštelės prie Vilniaus oro uosto?          

Vilniaus oro uoste tiek trumpalaikio stovėjimo aikštelės (PC, P2, P3), tiek daugiaaukštė ilgalaikio stovėjimo aikštelė P4  yra automatizuotos, veikia 24/7. Apmokėjimas už parkavimą – mobiliąja Unipark aplikacija ir automatinėse kasose kortele ir grynaisiais.   


Parduotuvės, kavinės ir paslaugos oro uoste                

Ar galima nusipirkti skrydžio bilietus oro uoste?

Bilietų kasos pradeda dirbti 2 val. iki skrydžio, o iš karto po lėktuvo pakilimo darbą baigia. Įėjus darbuotojams pasakyti, kad einate į bilietų kasas.

 

Kokios parduotuvės ir restoranai veikia oro uoste?

Pavadinimas:

Vieta terminale:

Parduotuvė „Narvesen“

išvykimo registracijos salė, Narvesen Knygynas prie A15 vartų, ir atvykimo salė B.

Parduotuvė „Heinemann Duty Free |Travel Value“

iš karto už aviacijos saugumo patikros, ne Šengeno erdvė I a.

Restoranas „Švyturys“

už aviacijos saugumo patikros, prie A16 vartų

Kavinė „Crustum“

Atvykimo salė C ir ne Šengeno zona prie B13 vartų

Kavinė „Caffeine“

prie laipinimo vartų A7-8/B7-8, B12 Šengeno sektoriuje, B12 ne Šengeno sektoriuje

Kavinė „Huracan Coffee“ prie laipinimo vartų A6 Šengeno sektoriuje

 

Kur Vilniaus oro uoste galima įsigyti asmens apsaugos priemonių?

Terminale yra savitarnos aparatas tik įėjus į terminalą. Pardavimo automatas priima grynuosius pinigus ir banko korteles.

 

Kokios paslaugos teikiamos oro uoste?                  

Pavadinimas:

Vieta terminale:

Bilietų kasos „Litcargus“

išvykimo salė, 2 a. kairėje

Bilietų kasos TAS

išvykimo salės sala ir 2 a. dešinėje

Bankai „Medicinos bankas“

išvykimo salė

Pamestas bagažas „Lost&Found“

atvykimo bagažo salė

Automobilių nuoma

daugiaaukštė aikštelė P4, automobilių nuomos centras

Bankomatai

atvykimo A salė

 

Ar veikia greta Vilniaus oro uosto esantis „Air Inn“ viešbutis?

Taip, veikia. Visą informaciją rasite www.airinn.lt.   

 

Kiek laiko truks karantinas?   

Karantinas Lietuvos Respublikoje truks iki sausio 31 d. 24:00 val. 

 

Ar organizuojamos ekskursijos oro uoste? 

Kol kas ekskursijos nėra organizuojamos.


Naudingos nuorodos                

Daugiau informacijos galite rasti: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos ;

http://koronastop.lrv.lt/

[[#ex]]

 

 
Koronaviruso paveiktos šalys, iš kurių parvykus būtina izoliacija
Infogram

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 02 08 d. 09:28
Atgal
X