Lėktuvų stebėjimo aikštelė

Vilniaus oro uosto teritorijoje oficialiai atidaryta šalyje analogų neturinti orlaivių stebėjimo (angl. planespotting) aikštelė. Nuo šiol kiekvienas į orlaivius norintis pažvelgti vilnietis ar sostinės svečias tai galės daryti saugiai ir nemokamai: aikštelė yra atvira visiems, veikia visą parą, o saugą joje užtikrins Vilniaus oro uosto ir policijos pareigūnai.

Patogioje vietoje, pakeltą nuo žemės paviršiaus stebėjimo aikštelę galima rasti šalia Salininkų sodų, iškart už Vilniaus oro uosto tvoros, kur gali patekti visi norintys. Vieta aikštelei buvo parinkta atsižvelgus tiek į technines galimybes, tiek į geriausią vaizdą, kurį galėtų pamatyti jos lankytojai – visai čia pat nuolat kyla ir leidžiasi lėktuvai, labai gerai matomas aerodromo kilimo ir tūpimo takas.

Visai greta šios lėktuvų stebėjimo aikštelės Vilniaus miesto savivaldybė įrengė ir vaikų žaidimo aikštelę. Tvorele aptvertoje teritorijoje lankytojų laukia žaidimų erdvė su šliaužyne, dvigubos vertikalios sūpynės, laipynė ir kitos, saugiai įrengtos pramogos. 

Lėktuvų stebėjimo aikštelės prieigos yra įtrauktos į bendrą oro uosto apsaugos sistemą, dėl pačių lankytojų saugumo nuolat stebimos kameromis, o tvarką aplink prižiūri reguliariai patruliuojantys saugos pareigūnai.

Prašome automobilius statyti tik tam tikroje vietoje, laikytis kelių eismo taisyklių, gerbti aplinkinių bendruomenių privatumą ir ramybę. 

Angliškas terminas „planespotting“ reiškia pomėgį stebėti oro uostuose kylančius, besileidžiančius arba ant žemės manevruojančius lėktuvus. Pasauliniu reiškiniu jau seniai spėjęs tapti užsiėmimas vilioja ne tik išskirtinių vaizdų ieškančius, be didesnio tikslo lėktuvus stebinčius žmones, bet ir profesionalius aviacijos entuziastus ar fotografus. Pastarieji stebėjimo vietoje gali praleisti ilgą laiką, stengiasi įamžinti kuo įdomesnį momentą, o vėliau – pasidalinti su savo bendraminčiais, keistis informacija.

Kaip atvykti viešuoju transportu?

Į lėktuvų stebėjimo aikštelę galite atvykti atobusu Nr. 4 - Stotis-Rodūnios kelias-Kirtimai. Arčiausiai stebėjimo aikštelės yra Rodūnios sodų stotelė, nuo kurios aikštelė yra pasiekama pėsčiomis. Autobuso tvarkaraštį galite rasti čia.

Skydžių tvarkaraštį galite rasti čia.

Orlaivių eismą gyvai sekite čia

Lėktuvų stebėjimo aikštelę automobiliu galima pasiekti tik Rodūnios keliu nuo miesto (oro uosto terminalo) pusės.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 02 25 d. 12:58
Atgal
X