Nuo šiol laukiantieji skrydžio Vilniaus oro uoste galės praleisti laiką naujoje laisvalaikio erdvėje „Play and Read“ (liet. „Žaisk ir Skaityk“). Čia užsiėmimai numatyti ir patiems mažiausiems keliautojams, ir vyresniems oro uosto lankytojams. Praėjus aviacijos saugumo patikrą, antrame oro uosto aukšte, daugiau kaip 80 kvadratinių metrų plote lankytojams įrengta žaidimų zona, knygų ir kitų leidinių skaitykla, patogūs krėslai bei kitos skrydžio laukimą palengvinančios veiklos.

 

Laisvalaikio praleidimo vieta padės keleiviams su šeimomis smagiau ir prasmingiau praleisti laukimo laiką. Mažieji lankytojai šioje erdvėje ras įvairių žaidimų bei sieną, skirtą piešimui ir spalvinimui. Čia pat įrengta biblioteka, kurioje įvairios literatūros ras ir vaikai, ir suaugusieji.   

 

„Ankščiau keliaujančių šeimų atžalos, o ir patys tėvai, mėgdavo piešti ant specialių tentų, kuriuos buvome įrengę kitoje oro uosto dalyje, po terminalo remonto darbų nusprendėme ne tik palikti šią pramogą, bet ir įrengti specialią erdvę, kurioje būtų galima atsipalaiduoti prieš skrydį ir turiningai jo laukti“, - pasakoja Lietuvos oro uostų keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė.

 

Naujoji laisvalaikio erdvė, pasak R. Petraitienės, įrengta minimaliais kaštais ir įtraukiant oro uosto darbuotojus - antram gyvenimui prikelti senojo VIP terminalo baldai, panaudoti jau anksčiau įsigyti žaislai, o edukacinius žurnalus ir knygas pakviesti atnešti oro uosto darbuotojai.

 

„Naujasis „Play and Read“ laisvalaikio kampelis Vilniaus oro uoste iš dalies yra ir socialiai atsakinga akcija. Į ją įsitraukė dešimtys darbuotojų, noriai nešusių ir dovanojusių knygas. Šiuo metu bibliotekoje galima rasti įvairios literatūros skirtingomis kalbomis: pasakų, romanų, knygų apie keliones ir, žinoma, aviaciją“, - komentuoja Lietuvos oro uostų keleivių patirties vadovė.

 

Numatoma, jog dalis bibliotekos knygų bus „skrajojančios“ – tai reiškia, jog keleiviai, pradėję skaityti knygą poilsio erdvėje, norės ją pasiimti ir į skrydį. Dėl šios priežasties R. Petraitienė prašo keleivių kitąsyk nepasidrovėti ir padovanoti jau perskaitytą knygą oro uostui - taip palaikyti jos turinio fondą.

 

Primenama, kad visuose Lietuvos oro uostuose yra laikomasi ypatingų saugumo reikalavimų. Naujai įrengtoje „Play and Read“ erdvėje lankytojai taip pat kaip ir kitose erdvėse prašomi laikytis saugaus atstumo, dėvėti asmens apsaugos priemones, naudotis čia pat esančiomis dezinfekcijos priemonėmis.

 

 

Apie Vilniaus oro uostą

 

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2019 m. jie aptarnavo 6,5 mln. keleivių ir 62 tūkst. skrydžių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 09 17 d. 11:27

Susijusios naujienos

Turkija gerina rekordus ir lieka populiariausia atostogų kryptimi užsienyje: srautai šiemet lenkia net prieš pandemiją buvusį laikotarpį
Plačiau
„Austrian Airlines“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Vieną
Plačiau
Lietuvos oro uostų finansiniai rezultatai: praėjusiais metais suvaldyti pandemijos finansiniai iššūkiai, augimas 2022-aisiais ir planuojamas pelnas 2023 metais
Plačiau
Keliaujantiems lėktuvais – dar mažiau ribojimų: atsisakoma rekomendacijos dėvėti apsaugines veido kaukes oro uostuose ir orlaivių viduje
Plačiau
Atgal
X