Aviacijoje saugumas visad buvo, yra, ir išliks aukščiausias prioritetas. Pandemijai smarkiai paveikus aviaciją bei mūsų keliavimo įpročius, pakvietėme oro bendroves, vykdančias skrydžius į Lietuvą ir iš jos, trumpam interviu apie tai, kaip jos prisitaikė prie pakitusios realybės, kokios papildomos saugumo priemonės buvo įdiegtos, bei ką gi žada artėjantis vasaros sezonas.

Skaitykite antrąjį ciklo „Prieš skrydį: penki klausimai“ interviu su bendrovės „SAS - Scandinavian Airlines“ atstovu Niko Ek.

Primename, jog informaciją apie kryptis iš Lietuvos oro uostų rasite čia.

Taip pat galite prenumeruoti mūsų naujienlaiškį čia ir gauti aktualią informaciją apie kryptis ir jų pokyčius tiesiai į savo el. pašto dėžutę.


Aviacijoje saugumas visada buvo ir išlieka aukščiausias prioritetas. Kaip jūsų oro linijų bendrovė prisitaikė prie pakitusios darbo aplinkos ir kokios papildomos saugumo priemonės buvo įdiegtos?

Mūsų keleivių bei darbuotojų saugumas yra aukščiausias prioritetas, nesvarbu, ar pandemijos laikotarpiu, ar ne. Mes įdiegėme platų spektrą papildomų saugumo priemonių, kad keliavimas šiuo laikotarpiu išliktų saugus. Procedūros tiek oro uoste, tiek lėktuve yra pritaikytos tam, kad keleiviai kuo mažiau kontaktuotų ir išlaikytų saugius atstumus. Tiek keleiviai, tiek įgulos nariai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes viso skrydžio metu, o visuose mūsų lėktuvuose veikiantys aukšto pajėgumo HEPA filtrai orlaivio salone užtikrina švarų orą. Jie išfiltruoja virš 99,99 % ore tvyrančių mikrobų, o pats oras salone yra visiškai pakeičiamas kas 2-3 minutes.

Kalbant apie sveikatos apsaugą, kuo keliavimas lėktuvu skiriasi nuo kitų transporto priemonių?

Manau, kad, nepaisant keliavimo būdo, visos transporto paslaugas teikiančios įmonės deda visas įmanomas pastangas, kad užtikrintų savo keleiviams saugias keliones. Kai kalbame apie saugumą, manau, kad tai nėra nei sąžininga, nei mūsų interesas lyginti skirtingas transporto priemones. Mes savo ruožtu dedame visas pastangas ir manome, kad mums sėkmingai pavyko užtikrinti, jog jūsų kelionės kartu su SAS būtų saugios.

Prieš pandemiją buvome įpratę pakankamai iš anksto rezervuoti keliones, tarkime – pusmetį prieš skrydį. Tačiau įsigaliojus daugybei skirtingų keliavimo taisyklių, planuoti kelionę tapo kur kas sudėtingiau. Ar galėtumėte papasakoti, kaip pasikeitė jūsų bilietų rezervavimo procesas? Kokias papildomas priemones pritaikėte, kad skrydžio bilietą ketinantys pirkti keliautojai jaustųsi labiau užtikrinti?

Kelionių rezervavimo ir bilietų įsigijimo įpročiai per pandemiją smarkiai pasikeitė. Dėl neapibrėžtos situacijos, kurioje gyvenome pastarąjį laikotarpį, mūsų klientai ir toliau keliones rezervuoja kur kas vėliau, nei buvo įprasta. Dabar, kai galime numatyti galiojančių ribojimų pabaigą, mes ir vėl matome, jog keleiviai ima planuotis savo keliones tolimesniam laikotarpiui. Nuo pat pandemijos pradžios dėjome daug pastangų keleivius informuoti apie tai, kokias papildomas ir išsamias saugumo priemones mes įdiegėme, kad keliavimas išliktų saugus. Taip pat, siekdami suteikti mūsų keleiviams daugiau pasitikėjimo, pasiūlėme lankstesnes bilietų rezervavimo sąlygas. Jei keliaujate tarptautiniais maršrutais, jūs galite, pavyzdžiui, nemokamai pasikeisti kelionės datą likus ne mažiau kaip 72 valandoms iki numatyto skrydžio, arba atšaukti kelionę, susigrąžinant pilną sumokėta sumą kaip kuponą, kurį galėsite panaudoti ateityje.

Aviacijoje yra posakis, jog nepaisant to, koks oras šiuo metu yra čia, ant žemės – virš debesų saulė šviečia visada. Kaip jūsų oro linijų bendrovė vertina ateinančią 2021-ųjų vasarą?

Manome, jog vakcinavimas leis kelionėms sugrįžti didesniu masteliu. Į 2021-ųjų vasarą žiūrime optimistiškai – tikimės, jog vakcinavimo pagalba segamumas mažės, šalių sienos ilgainiui atsivers, o tai paskatins žmones keliauti, ypač išsiilgtų atostogų. Ateinančią vasarą pasiūlysime plačią skrydžių programą, kuri atlieps skrydžių paklausą, susidariusią dėl mūsų visų noro vėl keliauti. Pavyzdžiui, pristatysime naujus maršrutus iš (ir į) Skandinavijos į Barseloną, Farą bei Larnaką.

Galiausiai, kokią žinutę norėtumėte perduoti jūsų esamiems ir būsimiems keleiviams?

Kai būsite pasiruošę vėl keliauti, mes būsime pasiruošę jus vėl pakviesti skristi su SAS. Mes esame pasiruošę saugiai jus nuskraidinti į Skandinaviją ir iš jos – į visą pasaulį. Mes, „SAS – Scandinavian Airlines“, esame įsipareigoję tęsti mūsų stiprų tvarumo planą, siekiant tapti pasauliniu tvarios aviacijos lyderiu. Tikime, jog aviacija yra svarbi, o pasaulis tampa geresniu, kai žmonės gali keliauti ir susitikti. Skandinavija prasideda lėktuvui pakilus!

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 03 25 d. 10:15

Susijusios naujienos

Prieš skrydį: penki klausimai „Ukraine International Airlines“
Plačiau
Prieš skrydį: penki klausimai „Wizz Air“
Plačiau
Prieš skrydį: penki klausimai „airBaltic“
Plačiau
Atgal
X