Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuojamame pastatyti naujame sostinės atvykimo terminale bei jo prieigose.

LTOU atstovai teigia, kad nors prioritetas architektūrinių idėjų konkurse bus skiriamas būtinam atvykimo terminalo sprendiniui atrinkti, tačiau tai nebus vienintelė svarbi sąlyga konkurso dalyviams.

„Konkurso centrinė ašis be jokios abejonės yra atrinkti geriausią projektinį pasiūlymą naujam atvykimo terminalui, kuris sostinės oro uostui sparčiai augančiame keleivių srauto kontekste yra gyvybiškai būtinas. Vis dėlto aplink atvykimo terminalą yra nemažai poreikių integruoti  į visumą ir kitas dalis, pavyzdžiui, būsimą „Rail Baltica“ vėžės požeminę jungtį-stotį, taip pat jau kitais metais startuosiantį naują išvykimo terminalą bei rekonstruotą centrinę aikštę“, - teigia Arnas Dūmanas, LTOU plėtros departamento vadovas.

Plėtros vadovo teigimu, tai, kad Vilniaus oro uostui būtinas naujas atvykimo terminalas pabrėžia ir tarptautiniai ekspertai, kurie dar praėjusiais metais analizavo ir parengė ilgojo laikotarpio (iki 2052 metų) oro uostų plėtros planus.

„Džiaugiamės, kad Vilniaus oro uostui transformuoti pasirinktas tarptautinio architektūrinio konkurso kelias. Tai ne tik atveria profesionalią galimybę iš pasiūlytų plataus spektro architektūrinių idėjų išrinkti tinkamiausią sprendimą, rasti geriausią funkcinę ir vizualinę architektūrinę idėją Vilniaus oro uostui įprasminti, bet ir išsamiai ją pristatyti tiek vietos, tiek ir tarptautinei visuomenei. Lietuvos architektų sąjunga yra sėkmingai organizavusi nemažai panašios svarbos architektūrinių konkursų Lietuvoje, todėl esame laimingi, galėdami su savo profesionalia ir patyrusia komanda padėti pasiekti geriausių rezultatų renkantis tinkamiausią, naujausias pasaulines oro uostų architektūros ir technologijų tendencijas atspindinčią idėją pagrindiniams Lietuvos oro vartams atnaujinti", - komentuoja architektas Gintaras Balčytis, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas.

Pasirašytos paslaugų sutarties tarp LTOU ir Lietuvos architektų sąjungos vertė yra 132 tūkst. eurų (be PVM). Sutartis apima didelį spektrą įvairių paslaugų, kurios teikiamos etapais, galutinis konkurso etapas numatomas šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje, kai paaiškės nugalėtojas ar nugalėtojų komanda su geriausia idėja oro uosto plėtrai vykdyti per artimiausius kelerius metus.

Anot Lietuvos architektų sąjungos atstovų, artimiausiu metu su LTOU atstovais bus aptarti techniniai viešo konkurso organizavimo poreikiai, detalizuoti jo etapai ir visa informacija bus paskelbta viešai.

Architektūriniame konkurse bus numatytas ir prizinis fondas, kuris bus skirtas geriausių projektinių pasiūlymų autoriams ar jų komandoms.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024 05 28 d. 14:05
Atgal
X