Dar pavasarį skelbtas Vilniaus oro uosto planas atnaujinti ir specialiais ženklais paženklinti trumpalaikio stovėjimo aikštelę pavežėjams – šią savaitę virto tikrove. Tikimasi, kad taip keleiviams taps dar patogiau išsikviesti pavežėjus, o prie naujos tvarkos jau prisiderinusi „Bolt“ (anksčiau žinoma kaip „Taxify“) platforma aiškina, kad patogumus įvertins ne tik klientai, bet ir vairuotojai.  

Trumpalaikio stovėjimo aikštelę nuo oro uosto terminalo skiria vos 30 metrų. Joje yra vietos 175 automobiliams, o rasti aikštelę lengva ir nevietiniams - ji matoma vos išėjus iš atvykimo zonos. 

„Vienas pagrindinių mūsų tikslų yra gerinti keleivių patirtį oro uoste, o šiai sričiai be jokios abejonės didelę įtaką daro esamos susisiekimo galimybės prieš ir po kelionės lėktuvu. Pavežėjų paslaugų poreikis itin sparčiai auga visame mieste, tai labai aiškiai jaučiame kasdien, todėl toks oro uosto prisitaikymas prie mobilumo rinkos pokyčių buvo būtinas", - teigia Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.

Pavežėjimo paslaugų platforma „Bolt“ tapo viena pirmųjų, kuri savo paslaugas visiškai suderina su oro uosto stovėjimo sistemos pasikeitimais.

„Džiaugiamės, kad mūsų partneris „Lietuvos oro uostai“ įrengė pirmąją pavežėjams pritaikytą stotelę Lietuvoje! Buvusios infrastruktūros pakeitimas svariai prisidės prie keliautojų įpročių kaitos, nes keleiviams ne visuomet pavykdavo su pavėžėju lengvai susitarti dėl patogios įsėdimo vietos Vilniaus oro uoste. Tai svarbus palengvinimas tiek pagrindinių Lietuvos oro vartų keleiviams, tiek „Bolt“ pavežėjams“, - sako „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius. 

Prie aikštelės naudojimo patogumo prisidėti turėtų ir patys pavežėjai, kurie, iškvietus automobilį į Vilniaus oro uostą, programėlėje kliento paėmimo tašką iš karto pažymės šioje aikštelėje.

„Praėjusių metų tyrimų duomenys rodo, kad pavežėjų paslaugomis naudojasi 11 proc. iš Vilniaus oro uosto į miestą patekti norinčių keleivių, 37 proc. prašo juos pasiimti šeimos narių, bičiulių ar kolegų. Pasisakome už plačią pasiūlą ir galimybes visoms alternatyvoms egzistuoti drauge, nes tai naudingiausia žmonėms. Neabejoju, kad speciali aikštelė suteiks daugiau aiškumo ir patogumo, ir taip pavežėjimo paslaugą pavers dar patogesne“, - teigia A. Pacevičius.  

„Bolt“ platforma įkurta 2013 m., o nuo 2014 m. veikia ir Lietuvoje. Šiuo metu pavežėjai paslaugas teikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Dar šiemet „Bolt“ išsikviesti galės ir Marijampolės bei Mažeikių gyventojai. 

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2018 m. jie aptarnavo 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 14 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 86 reguliariosiomis kryptimis į 67 miestus 27 šalyse.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 01 08 d. 13:53

Susijusios naujienos

Prie Lietuvos oro uostų komandos prisijungė naujas finansų vadovas
Plačiau
Laukia pokyčiai Vilniaus oro uosto eismo schemoje: nuo 2024 metų pradžios pradedama parkavimo ir eismo schemos rekonstrukcija
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Atgal
X