Lietuvos oro uostų skelbtą viešąjį pirkimą Vilniaus oro uosto riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos darbams laimėjo kelių ir tiltų statybos bendrovė „Kauno tiltai“, su kuria bus pasirašoma sutartis. Projekto metu sostinės oro vartuose bus atnaujintos aerodromo dangos ir įranga, įdiegtos priemonės mažinančios poveikį aplinkai,  padidinamas infrastruktūros panaudojimo efektyvumas. Visus projektus numatoma įgyvendinti iki 2021 metų pabaigos, nestabdant įprastos oro uosto veiklos ir tęsiant visus procesus.

 

Bendra numatomos rangos sutarties vertė bus 34 mln. eurų. Daugelis būsimų šios rekonstrukcijos projektų yra iš dalies finansuojami iš Europos Sąjungos fondų lėšų.

 

Šiaurinio perono įrengimas

 

Viena svarbiausių šio rangos projekto dalių –  Vilniaus oro uosto šiaurinio perono rekonstrukcija. Ji apims naujos asfalto dangos įrengimą, stovėjimo vietų ženklinimą, efektyvų ir taupų apšvietimą, naujų žiburių išdėstymą, stebėjimo sistemą, efektyvesnį paviršinių nuotekų surinkimo sprendimų įdiegimą. Planuojama, kad šiame perone ateityje bus naudojamos ir modernios požeminės elektros sistemos (angl. Ground Power Unit), kurios patogiau aptarnaus orlaivius.

 

Šiaurinės perono dalies rekonstrukcija iš esmės nutolins orlaivių laikymo vietas nuo aplinkinių gyvenamųjų zonų. Po rekonstrukcijos bus sukurtos 5 papildomos parkavimo vietos, pritaikytos ir didiesiems orlaiviams, šiuo metu Vilniaus oro uoste turime viso 56 vietas.

 

Perono rekonstrukcija prisidės prie saugaus orlaivių eismo sąlygų gerinimo, trumpinant orlaivių riedėjimo atstumą – sumažės triukšmo lygis ir lėktuvų CO2 emisija, o tai tiesiogiai siejasi su Lietuvos oro uostų strateginiu tikslu investuoti į aplinkos apsaugos priemones.

 

Riedėjimo takų atnaujinimas

 

Rangos darbai taip pat apims strategiškai svarbias Vilniaus oro uosto aerodromo dalis – riedėjimo takų atnaujinimą ir papildomų įrengimą.  Planuojama rekonstruoti esamus riedėjimo takus F ir B - tikslas rekonstruoti dangas, jas išplatinti, kad galėtų riedėti didesnės kategorijos orlaiviai.

 

Įrengti naują riedėjimo taką Z, kuris sujungs peroną su kilimo ir tūpimo tako slenksčiu. Orlaivių riedėjimas per naujai įrengtą taką leis sutrumpinti orlaivio kilimo ir tūpimo tako užėmimą ar atlaisvinimą. Greitesnis ir tiesesnis riedėjimas link kilimo ir tūpimo tako pagerins skrydžio saugą bei mažins orlaivių manevravimo trukmę.

 

Darbų metu taip pat bus atliktas riedėjimo tako A griovimas. Tai nuspręsta, nes po kitų minėtų rekonstrukcijos projektų įgyvendinimo, pasikeis riedėjimo principas Vilniaus oro uosto aerodrome, todėl A tako naudojimas bus menkas ir jį rekonstruoti nėra tikslinga.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 05 05 d. 11:31

Susijusios naujienos

Turkija gerina rekordus ir lieka populiariausia atostogų kryptimi užsienyje: srautai šiemet lenkia net prieš pandemiją buvusį laikotarpį
Plačiau
„Austrian Airlines“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Vieną
Plačiau
Lietuvos oro uostų finansiniai rezultatai: praėjusiais metais suvaldyti pandemijos finansiniai iššūkiai, augimas 2022-aisiais ir planuojamas pelnas 2023 metais
Plačiau
Keliaujantiems lėktuvais – dar mažiau ribojimų: atsisakoma rekomendacijos dėvėti apsaugines veido kaukes oro uostuose ir orlaivių viduje
Plačiau
Atgal
X