Leisti

Pasibaigus karantinui, apsauginių veido kaukių dėvėjimas vyresniems nei 6 m. keleiviams Lietuvos oro uostuose išlieka privalomas. Kaukių laikinai galima nedėvėti oro uostuose esančiose kavinėse bei restoranuose.
Apie taikomas saugumo priemones plačiau skaitykite čia

Formą*, kurią būtina užpildyti vykstant į Lietuvą, galite pildyti čia.

*Tai Lietuvos Respublikos nustatyta privaloma saugumo priemonė dėl COVID-19. 


Informaciją apie visas šiuo metu vykdomas kryptis iš Lietuvos oro uostų ir šalių, į kurias ketinate vykti, taikomus reikalavimus rasite čia.

Informacija apie atnaujinamus skrydžius, jų dažnį bei tvarkaraštį dažnai keičiasi, tad kviečiame reguliariai tikrinti jūsų oro linijų bendrovės bei oro uosto teikiamą informaciją. 

Skrydžių tvarkaraštyje tiksliausia informacija pateikiama ne anksčiau kaip 24 val. iki numatomo skrydžio. 

 
Koronaviruso paveiktos šalys, iš kurių parvykus būtina izoliacija
Infogram

  • Sveikatos apsaugos ministerijos informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą yra čia.
  • Užsienio reikalų ministerijos informaciją keliaujantiems galite rasti čia.
  • Informaciją apie Covid-19 galite rasti čia

SAUGUMO REIKALAVIMAI

Atnaujinus skrydžius, oro uoste įdiegtos papildomos saugumo priemonės ir galioja naujos taisyklės.

Apie jas skaitykite čia.  


 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

(atnaujinta 2020-10-27)

[[#ex]]

Planuojant skrydį          

Prieš kiek laiko turiu atvykti į oro uostą?

Ne mažiau kaip 2 val. iki skrydžio.

 

Skrydžio dieną noriu pasikeisti bilietą. Ar yra galimybė?

Likus mažiau nei 24 val. bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Bilietų kasos atsidaro likus 2 val. iki numatyto skrydžio ir užsidaro iš karto po vartų uždarymo.

 

Kur rasti informaciją dėl šalies, į kurią vykstama, reikalavimų?

Rekomenduojame kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu 8 5 2362444 arba URM interneto svetainėje. Taip pat informaciją apie šalių reikalavimus galite rasti čia


Skrydžių informacija: išvykimas

Kokius dokumentus reikia turėti oro uoste išvykstant iš Lietuvos?

Galiojantį asmens tapatybės dokumentą, skrydžio bilietą ar rezervacijos kodą bei šalies, į kurią vykstama, reikalavimus atitinkančius dokumentus. Dažniausiai tai gyvenamosios vietos deklaracija, dokumentai įrodantys, kad turite nekilnojamojo turto užsienio šalyje, darbo sutartys, garantiniai raštai ir pan. Dėl informacijos apie tikslius reikalavimus kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją www.urm.lt

Kilus nenumatytam atvejui dėl išvykimo, rekomenduojame kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybą: el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus.

 

Kaip elgtis atvykus į oro uostą?

Lietuvos oro uostuose į išvykimo terminalą įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, kurie su savimi turi numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu) arba ketinantys įsigyti bilietą. Taip pat būtina dėvėti asmens apsaugos priemones - veido kaukę (medicininę ar kitokią), respiratorių ar pan. 

 

Ar bus vykdoma pasienio patikra, atvykstant ar išvykstant iš Lietuvos?

Išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams patikra bus vykdoma tik vykstant į ar atvykus iš ne Šengeno šalių. Šengeno šalių erdvės sąrašą rasite čia

 

Ar galiu išvykti iš Lietuvos Respublikos nepasibaigus privalomai saviizoliacijai?

Taip, keleivis turintis išvykimo iš Lietuvos bilietus nepasibaigus privalomai 10 dienų saviizoliacijai, turi pateikti prašymą NVSC (https://nvsc.lrv.lt/leidimas ar paskambinus bendruoju telefonu Nr. (85) 264 9676) leisti palikti izoliavimosi vietą. Negavus leidimo, išvykstant iš šalies Valstybės sienos apsaugos pareigūnai skiria nuo 250 EUR baudą.

 

Kur kreiptis dėl kompensacijos, susijusios su skrydžių pokyčiais?

Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į oro linijų bendrovę, kelionių organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.

 

Ar gali į išvykimo terminalą patekti keleivius lydintys asmenys?

Ne, į išvykimo terminalą įleidžiami tik bilietus ar kitus kelionės dokumentus turintys asmenys arba bilietus įsigyti planuojantys asmenys.


Skrydžių informacija: atvykimas

Kas gali atvykti į Lietuvą?

Į Lietuvą gali atvykti Lietuvos Respublikos ir  Europos ekonominės erdvės valstybių (Europos sąjungos, Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteinas), Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės,  Andoros Kunigaikštystės*, Monako Kunigaikštystės*, San Marino Respublikos* ir Šventojo Sosto (Vatikano miesto Valstybės)* piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims.
* atvykstant iš šių šalių privaloma turėti neigiamą Covid-19 tyrimo rezultatą arba pasidaryti tyrimą Lietuvoje. 

Asmenys, atvykę iš aukčiau išvardintų valstybių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, turi izoliuotis 10 dienų arba iki kol bus gautas neigiamas Covid-19 tyrimo rezultatas.  Saviizoliacija netaikoma, jei keleivis turi negiamą nevėlesnį nei 48 val. Covid-19 tyrimo rezultatą. Taip pat taikomos kitos išimtys (įguloms, sportininakms ir pan.). Visgi išlieka rekomendacija riboti socialinius kontaktus ir devėti asmens apsaugos priemonės 10 dienų nuo atvykimo į Lietuvą. 

Užsieniečiai atvykti iš trečiųjų šalių gali tik pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime numatytas išimtis (žr. nutarimo papunktį 3.3).

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašą planuojama atnaujinti kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Jis  yra skelbiamas čia.

VNO: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 655 00 176 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

KUN: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kauno oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 373 99 319 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

PLQ: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Palangos oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 460 53 688 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

 

Kokie reikalavimai taikomi atvykimui?

Visi keleiviai prieš lipdami į lėktuvą turi užpildyti NVSC formą ir gautą QR kodą pateikti oro uosto, iš kurio vykstama, laipinimą vykdančiam personalui. Atvykus į Lietuvą, atsitiktiniu būdu tikrinami turimi QR kodai.

 

Ar reikės laikytis saviizoliavicijos 14 d., atvykus į Lietuvą?

Nuo spalio 26 d. Lietuvoje įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC)  skelbiama informacija (ECDC žemėlapis). Atvykstantiesiems iš žaliosios zonos ribojimai netaikomi. Vykstantiems į Lietuvą iš raudonosios ir pilkosios zonų ir toliau skiriama izoliacija arba prašoma turėti atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir neigiamą jo rezultatą (plačiau apie sprendimą čia).

Saviizoliacijai taikomos išimtys, jos plačiai aprašomos čia (1 punktas). Nepatenkantys į numatytas išimtys, tačiau nenorintys saviizoliuotis turi turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas atliko COVID-19 testo rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose.

Asmenims, gavus neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo / atvykimo į LR rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, dirbantiems asmenims – rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus (plačiau įsakyme).

 

Ką daryti, jei neturiu QR kodo atvykęs į oro uostą?

Jei turite telefoną su interneto ryšiu, užpildykite formą ir gausite laipinimo  metu reikalingą QR kodą. Kitu atveju, pasiteiraukite oro uosto, iš kurio vykstate, personalo, kad suteiktų priemones anketai užpildyti.

 

Prieš kiek laiko reikia užpildyti NVSC formą?

Formą patariame pildyti atlikus registraciją į skrydį, kadangi pildant reikalingi registracijos metu gauti duomenys – sėdėjimo vieta ir pan.

 

Ar reikia pildyti formą keliaujant tranzitu?

Ne, jei vykstama oras-oras transportu. Jei vykstama oras-žemė/vanduo, reikia pildyti formą, joje nurodant, kad adresas - "Tranzitas į X šalį", o savivaldybę - tą, kuriame mieste nusileidžia jūsų lėktuvas. 

 

Ar formą galima rasti kitomis kalbomis?

Taip, forma pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

 

Ar vykdoma pasienio patikra, atvykstant į Lietuvą?

Pasienio patikra vykdoma tik iš ne Šengeno šalių atvykstantiems keleiviams.

 

Ar į šalį atvykusiems vaikams taip pat reikia pildyti atvykstančių keleivių NVSC formą?

Taip, formą už vaikus pildo tėvai. Vaikai taip pat gauna QR kodus. 

 

Ar į oro uostą gali atvykti keleivius pasitinkantys asmenys?

Taip, asmenys gali atvykti į oro uostą. Pasitinkant atvykstančius keleivius, reikia laikytis asmens higienos ir saugumo reikalavimų.


Skrydžių informacija: tranzitas

Ar galima per Lietuvos Respubliką vykti tranzitu?

Taip. Tranzitas galimas, kai neišeinama iš oro uosto zonos. Taip pat galimas asmenų per Lietuvos Respubliką tranzitas, kai užtikrinami tik būtinieji sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.).


Reikalavimai ir priemonės oro uoste

Kokių taisyklių rekomenduojama laikytis oro uoste?

• Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808/+370 (37) 367 963.

• Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.

• Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.

• Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.

• Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.

• Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.

• Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

 

Kokios kvėpavimo takų ir burnos apsaugos priemonės tinkamos patekimui į keleivių terminalą?

Tai gali būti medicininė kaukė, respiratorius arba savadarbė kaukė. Veido skydeliai netinkami, nes jie neapsaugo
kvėpavimo takų.

 

Ar keleivių terminale ar lėktuve galiu dėvėti veido skydelį?

Ne, vien skydelio nepakanka, jis neapsaugo kvėpavimo takų. 

 

Kokios asmens apsaugos priemonės yra tinkamos dėvėti lėktuve?

Rekomenduojama prieš skrydį pasitikrinti konkrečios aviakompanijos keliamus reikalavimus, tačiau dažniausiai lėktuve reikalaujama dėvėti tik medicinines kaukes ir FFP tipo respiratorius (be ventilio). 

 

Kur galima atlikti saviizoliaciją Vilniuje, neturint tam skirtų patalpų?  

Kilus klausimams dėl karantino sąlygų, kreipkitės į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąją liniją tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562.


Viešasis transportas ir parkavimas          

Ar galima atvykti/išvykti į/iš Vilniaus oro uosto viešuoju transportu?

Taip, tačiau atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu įsigyti autobuso bilietą pas vairuotoją galimybės nėra. Apie bilietų įsigijimą informaciją galite rasti: http://www.vilniusticket.lt/.

Autobusų tvarkaraščius iš/į  Vilniaus oro uostą galite rasti: www.stops.lt.

Taip pat  Vilniaus oro uosto tvarkaraščius realiu laiku galima matyti virtualioje švieslentėje, esančioje atvykimo terminale.

 

Ar galima atvykti į Vilniaus oro uostą traukiniu?

Taip, maršrutas Vilnius-Vilniaus oro uostas-Vilnius yra atnaujintas. Tvarkaraštis ir bilietai: www.traukiniobilietas.lt

 

Ar vykdomi tarpmiestiniai ir tarptautiniai autobusų reisai, kuriais keleiviai gali pasiekti oro uostus?

Tarptautiniai ir užsakomieji tarpmiestiniai – vykdomi, tačiau atsižvelgiant į esamą situaciją, grafikai nuolat kinta. Pageidaujamas kryptis reikalinga tikrinti su kiekvienu vežėju individualiai, kadangi, nesurinkus keleivių, reisai gali būti nevykdomi.

Informaciją apie skirtingų vežėjų veiklą galima rasti čia:

www.ollex.lt

 https://ecolines.net/lt/lt

 https://toks.lt/apie-mus/naujienos/

 http://www.flybus.lv/en/-covid-19-

 www.skybus.lt

 

Ar taksi vykdo savo veiklą Vilniaus oro uosto teritorijoje? 

Taip, taksi veikla vykdoma. 

 

Ar veikia automobilių stovėjimo aikštelės prie Vilniaus oro uosto?          

Vilniaus oro uoste tiek trumpalaikio stovėjimo aikštelės (PC, P2, P3), tiek daugiaaukštė ilgalaikio stovėjimo aikštelė P4  yra automatizuotos, veikia 24/7. Apmokėjimas už parkavimą – mobiliąja Unipark aplikacija ir automatinėse kasose kortele ir grynaisiais.   


Parduotuvės, kavinės ir paslaugos oro uoste                

Ar galima nusipirkti skrydžio bilietus oro uoste?

Bilietų kasos pradeda dirbti 2 val. iki skrydžio, o iš karto po lėktuvo pakilimo darbą baigia. Įėjus darbuotojams pasakyti, kad einate į bilietų kasas.

 

Kokios parduotuvės ir restoranai veikia oro uoste?

Pavadinimas:

Vieta terminale:

Parduotuvė „Narvesen“

išvykimo registracijos salė, Narvesen Knygynas prie A15 vartų, ir atvykimo salė B.

Parduotuvė „Heinemann Duty Free |Travel Value“

iš karto už aviacijos saugumo patikros, ne Šengeno erdvė I a.

Restoranas „Švyturys“

už aviacijos saugumo patikros, prie A16 vartų

Restoranas „Pankol‘is“

už aviacijos saugumo patikros, prie A4 vartų

Kavinė „Crustum“

Atvykimo salė C ir ne Šengeno zona prie B13 vartų

Kavinė „Caffeine“

prie laipinimo vartų A7-8/B7-8

Sumuštinių baras „Subway”

už aviacijos saugumo patikros, prie A4 vartų

Restoranai „Charlie Pizza“

prie laipinimo vartų A15 ir B10

Parduotuvė „Mobili linija“

Šengeno zona, prie A6/7 vartų

Parduotuvė „Crème de la Crème“

ne Šenegeno zona, prie B13 vartų

Gėlių savitranos aparatas

atvykimo salė A

 

Kur Vilniaus oro uoste galima įsigyti asmens apsaugos priemonių?

Terminale yra du savitarnos aparatai: vienas atvykime prie pasienio patikros, kitas – išvykime prieš aviacijos saugumo patikros. Pardavimo automatas priima grynuosius pinigus ir banko korteles.

 

Kokios paslaugos teikiamos oro uoste?                  

Pavadinimas:

Vieta terminale:

Verslo klubas „Narbutas“

už aviacijos saugumo patikros, 2 a.

Bilietų kasos „Litcargus“

išvykimo salė, 2 a. kairėje

Bilietų kasos TAS

išvykimo salės sala ir 2 a. dešinėje

Bankai „Medicinos bankas“

išvykimo salė

Bagažo pakavimas ir saugojimas „Pack&Fly“

išvykimo salė, sala

Pamestas bagažas „Lost&Found“

atvykimo bagažo salė

Turizmo informacijos centras „Vilnius Go“

atvykimo salė A

Automobilių nuoma

daugiaaukštė aikštelė P4, automobilių nuomos centras

Bankomatai

atvykimo A salė

Potyrių erdvė „Amres Art“

už aviacijos saugumo patikros prie A4 vartų

 

Ar veikia greta Vilniaus oro uosto esantis „Air Inn“ viešbutis?

Taip, veikia. Visą informaciją rasite www.airinn.lt.   

 

Kiek laiko truks karantinas?   

Karantinas Lietuvos Respublikoje yra atšauktas, tačiau galioja valstybės lygio ekstremali padėtis.

 

Ar organizuojamos ekskursijos oro uoste? 

Kol kas ekskursijos nėra organizuojamos.


Naudingos nuorodos                

Daugiau informacijos galite rasti: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos ;

http://koronastop.lrv.lt/

[[#ex]]

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 10 29 d. 16:57
Atgal