Gegužės 6 dieną Vilniaus oro uoste startuoja laukinės gamtos fotografijos projektas „INVITATION“, kurį sukūrė belgų fotografai Jacques ir Lukas Barbier. Projektu siekiama įkvėpti būsimus keliautojus ir parodyti, kad nepaprastai graži gamta yra visai čia pat – Lietuvoje.

„Esame aplankę labai daug skirtingų regionų, buvę skirtingose aplinkose ir norėjome atskleisti, kad Lietuvos miškuose ir lygumose slepiasi neatrastas grožis. Gražios gamtos nebūtina vykti ieškoti į tolimą užsienį, ji supa mus čia, Lietuvoje. Ši paroda tai kvietimas atrasti ir naujai pamatyti mus supančią gamtą“, – sakė vienas iš projekto nuotraukų autorių Lukas Barbier.

L. Barbier kartu su tėvu Jacques Barbier taip pat išleido naują nuotraukų albumą su Lietuvos ir Kenijos laukinės gamtos nuotraukomis.

„Pastaruosius ketverius metus praleidome Lietuvoje ir kelis kartus keliavome į Keniją, kur fiksavome laukinės gamtos vaizdus. Mūsų su tėvu stiliai ir vaizdavimo metodai skiriasi, tačiau mus apjungia didelė aistra gamtai ir mūsų amatui“, – dalijosi mintimis L. Barbier.

Lukas ir Jacques Barbier savo sukurtomis fotografijomis dalijasi Facebook puslapyje „Barbier Photography“. Čia publikuojami vaizdai užfiksuoti įvairiose šalyse: Lietuvoje, Prancūzijoje, Kenijoje ir kituose pasaulio kampeliuose.

„Džiaugiamės, kad nuotraukų autoriai savo darbų ekspozicijai pasirinko būtent Vilniaus oro uosto erdves. Esame daug kartų įsitikinę, kad tai puiki erdvė nestandartiniams projektams. Šiam projektui bus pasitelkti net 45 skaitmeniniai, aukštos raiškos ekranai ir vaizdo sienos, o tai suteikia galimybę sklaidai visame oro uoste, išvengiant ištekliams imlių spaudos ir gamybos darbų“, – sakė Lietuvos oro uostų Komercijos departamento vadovė Gintarė Norvilaitė-Tautevičė.

Laukinės gamtos fotografijos projektas „INVITATION“ Vilniaus oro uosto terminalų skaitmeniniuose ekranuose bus eksponuojamas gegužės-liepos mėnesiais. Parodoje bus rodomi tiek fotografijos, tiek filmuoti autorių darbai.

Jacques ir Lukas Barbier sukurtą projektą remia Valonijos ir Briuselio tarptautinė organizacija (WBI), atsakinga už Valonijos ir Briuselio tarptautinius santykius.

„Barbier Photography“ – 2019 m. sukurtas Facebook puslapis, kuriame tėvas ir sūnus – Jacques ir Lukas Barbier – dalinasi savo gyvūnų fotografijomis iš įvairių šalių. Daugiau informacijos: www.barbier.photography

Paskutinė atnaujinimo data: 2022 05 06 d. 10:20
Atgal
X