Vasara – ilgai lauktų atostogų ir kelionių metas. Jeigu lėktuvo bilietas jau kišenėje, neišvengiamai teks susidurti su privalomomis oro uosto procedūromis. Lietuvos oro uostų atstovai keliautojams primena, kad šiuo metu kai kuriais laikotarpiais keleivių srautas yra itin didelis, todėl patariama atsižvelgti į tam tikrus patarimus, kad jūsų vasaros atostogos prasidėtų sklandžiai.

Pasak aviacijos ekspertų, Vilniaus oro uoste jau kurį laiką fiksuojami laikotarpiai, kai per kelias valandas ar mažiau gali keliauti daugiau nei 1000 keleivių, o tai yra nemažas iššūkis tiek keleiviams, tiek oro uoste dirbantiems specialistams.

„Šiuo metu aviacijos sektoriuje jau fiksuojame ne atsigavimą, o augimą, kyla tiek keleivių, tiek skrydžių skaičius, kai kuriais laikotarpiais apimtys net didesnės nei buvo prieš pandemiją. Tai nemenkas iššūkis oro uosto infrastruktūrai, jį valdome kartu su oro uostų partneriais“, – sakė Lietuvos oro uostų keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė.

Jos teigimu, ankstyvais kiekvienos savaitės dienos rytais Vilniaus oro uoste vyksta daug užsakomųjų skrydžių populiariomis atostogų kryptimis, tad terminale daug keleivių, daug registruojamo bagažo vienetų, daugelis keliauja su vaikais. Dėl to yra galimybė, kad oro uoste susidarys eilės.

„Suprantame, kad kartais nuostabą kelia oro uoste susidarančios keleivių spūstys, tačiau tokia yra augančios aviacijos rinkos realybė, o keleivių pikų įtaką kelionės patirčiai pavyks sumažinti, jeigu pasinaudosite keliais patarimais“, - teigė R.Petraitienė.

Sklandžios kelionės patarimai

Pasak Lietuvos oro uostų atstovės, savo patogumu kelionėje reikėtų pasirūpinti dar būnant namuose. Įvertinkite kelionės trukmę ir dėvėkite patogius drabužius, turėkite gertuvę vandeniui. Jeigu keliaujate su vaikais – pasirūpinkite žaidimais ir kitomis užimtumo priemonėmis mažiesiems. Tai pravers ne tik skrydžio metu, bet ir esant eilėms oro uoste.

Jeigu keliaujate ypač užimtu metu – rytais – atvykite bent 2 valandas prieš skrydį. Ankstyvas atvykimas yra kritiškai svarbus aspektas siekiant išvengti didelių srautų piko laiku. Atkeliavę į oro uostą anksčiau turėsite laiko registracijai, saugumo patikrai. Taip pat daugiau laiko pailsėti prieš skrydį oro uoste, galėsite įsigyti būtiniausių daiktų ar paslaugų kelionei.

Vis dėlto, jeigu atvykote anksčiau, o registracija į skrydį dar neprasidėjo, prisiminkite, kad galite palaukti ne tik prie registracijos stalų, bet ir kitose oro uosto terminalo vietose. Terminale yra erdvių, kurias galite išnaudoti dar nepraėję saugumo patikros, todėl jums nebūtina stovėti eilėje visos registracijos metu.

Kelionė bus sklandesnė, jeigu turėsite visus reikalingus kelionės dokumentus. Būtinai patikrinkite juos dar būdami namie: kai kuriems keleiviams padeda popierinių kopijų turėjimas. Turėdami fizinius dokumentus, juos greičiau surasite ir pateiksite registracijoje į skrydį. Beje, svarbu atkreipti dėmesį, kuri registracijos eilė yra į jūsų skrydį. Ši informacija pateikiama oro uostų informaciniuose stenduose.

Būtinai pasiruoškite aviacijos saugumo patikrai. Dar prieš skrydį pasidomėkite, kokie daiktai yra leidžiami gabenti lėktuvu, o kokie ne. Leidžiamų gabenti daiktų sąrašą galite rasti oro uostų tinklalapiuose. Vis dėlto, jeigu gabenate nestandartinius daiktus, turėtumėte kreipti į oro bendrovės atstovus ir patikslinti dėl galimybės gabenti nestandartinį bagažą.

Jeigu atvykote per vėlai ir kyla grėsmė nespėti į skrydį arba piko metu prie aviacijos saugumo patikros susidarė ilga eilė, o joje laukti nesinori, galite pasinaudoti Vilniaus oro uosto siūloma greitosios patikros (angl. fast track) paslauga.

Lietuvos oro uostų atstovų teigimu, jeigu pasinaudosite šiais patarimais, jūsų kelionė tikrai taps sklandesne, išvengsite nereikalingo streso ir skubėjimo. O jeigu atostogų dar nesuplanavote, informaciją apie šiuo metu iš Lietuvos oro uostų vykstančius ir planuojamus skrydžius galite rasti specialiame polapyje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022 06 08 d. 09:27

Susijusios naujienos

Kur keliausime 2024 metais: naujų skrydžių krypčių apžvalga ir rekomendacijos
Plačiau
Prie Lietuvos oro uostų komandos prisijungė naujas finansų vadovas
Plačiau
Laukia pokyčiai Vilniaus oro uosto eismo schemoje: nuo 2024 metų pradžios pradedama parkavimo ir eismo schemos rekonstrukcija
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Atgal
X