Oro uosto naujienos

2013 12 19

Šiandien iš Vilniaus oro uosto pakilo pirmasis reiso iš Vilniaus į Minską orlaivis

Šiandien gruodžio iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) pakilo pirmasis Baltarusijos aviakompanijos „BelAvia“ maršruto Vilnius – Minskas orlaivis. Pirmojo reiso keleivius sveikino Baltarusijos Respublikos ambasadorius Lietuvai, LR turizmo departamento, oro uosto bei Lietuvos turizmo verslo atstovai. Skrydžiai į Baltarusijos sostinę vyks 8 kartus per savaitę „CRJ-100/200“ orlaiviu, talpinančiu 50 keleivių.

„Šis maršrutas – jau šeštoji nauja „BelAvia“ kryptis šiais metais. Maršrutas į Vilnių yra nuodugnių rinkos tyrimų ir kruopštaus pasiruošimo skrydžių pradžiai rezultatas. Tikime, jog ši kryptis bus sėkminga, ypač įvertinant tai, jog pagaliau mūsų ir jūsų šalių sostines sujungė oro kelias. Skrydžius į Vilnių pradėjome pirmiausiai atsižvelgę į Baltarusijos rinkos poreikį keliauti į Lietuvos sostinę greičiau ir patogiau. Sukūrėme specialią kainodarą ir tiems keleiviams, kurie į Lietuvą keliaus trumpalaikėms apsipirkimo ar laisvalaikio atostogoms, ir vadinamiesiems „tranzitiniams“ keliautojams. O keleiviams vykstantiems iš Vilniaus į Minską atsiveria tranzitinių „BelAvia“ skrydžių į Rusiją, artimuosius ir tolimuosius rytus tinklas“ , - teigė aviakompanijos „BelAvia“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Igor Čerginec.

belarus.jpg

Lėktuvas iš Minsko 2-ojo oro uosto pirmadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais Vilniuje leisis ir kils du kartus, penktadieniais ir ketvirtadieniais – po vieną kartą. Šis skrydis - vienas trumpiausių Europoje: kelionė iš Vilniaus į Baltarusijos sostinę truks vos 40 minučių.

„Džiaugiamės sėkmingomis derybomis su „BelAvia“ aviakompanija, kuri šių metų žiemos sezono tvarkaraštį paskutinę minutę papildė dar vienu vertingu tiesioginiu maršrutu. Baltarusijos oro vežėjų ir TVOU bendradarbiavimas be galo naudingas abipusiai – keleivių, ypač verslo ir turistinio apsipirkinėjimo mėgėjų iš Minsko srautams sukurtas patogus ir greitas kelionės variantas, o TVOU jau veikiantiems oro vežėjams bus generuojamas papildomas tranzitinių keleivių jungiamiesiems ir tolimesniems skrydžiams į Europą srautas. Esame įsitikinę, kad šis maršrutas dar labiau sustiprins teigiamą poveikį Vilniaus regiono ir Lietuvos ekonomikai, kurį sąlygoja atvykstančių turistinių srautų augimas. Džiugu, kad reiso pradžia sutampa su didžiausių metų švenčių laukimu – tai dvigubai šventiškai proga“, - kalbėjo TVOU generalinis direktorius Gediminas Almantas.

Vilnius taps 46-ąja Baltarusijos oro transporto bendrovės „BelAvia“ reguliariąja kryptimi iš Minsko. Ši kryptis TVOU reguliariųjų skrydžių žemėlapį papildys kaip 36 maršrutas, prie TVOU aprėpties prijungsiantis 43-ą oro uostą jau 22-oje šalyje, esančioje tiesioginio skrydžio atstumu nuo Lietuvos sostinės.


Atgal į sąrašą