Oro uosto naujienos

2012 02 14

Vilniaus oro uoste meilės diena pažymėta kraujo donorystės akcija

Tarptautinio Vilniaus oro uosto keleiviai, svečiai ir darbuotojai Meilės dienos proga galėjo tapti kraujo donorais ir dovanoti nepažįstamiems žmonėms galimybę gyventi. Kraujo donorus oro uosto išvykimo salės antrajame aukšte įkurtame mobiliame procedūrų kabinete nuo 10-os iki 17 –os valandos priiminėjo VU ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centro darbuotojai.

„Meilės dieną pakvietėme Vilniaus oro uosto keleivius, darbuotojus, svečius - visus kažką mylinčius ir kažkieno mylimus į neatlygintinos kraujo donorystės akciją „Pasidalink meile. Ištiesk ranką“, nes oro uostas gali simbolizuoti ne tik vartus į pasaulį, bet ir vartus į kiekvieno mūsų širdį, kad padovanotume sergančiajam meilės skrydį”, – iniciatyvą pristatė Santariškių klinikų Kraujo centro vedėja, gydytoja transfuziologė Lina Kryžauskaitė. Jos teigimu, kiekvienas, panoręs būti donoru, galėjo mobiliame procedūrų kabinete pasitikrinti ir savo sveikatą, nes kiekvienam kraujo donorui nemokamai buvo atliekamas bendras kraujo tyrimas, nustatoma kraujo grupė, ištiriamos infekcijų galimybės.

Akcijos metu buvo surinkta kraujo iš 27 donorų. Iš kraujo gauti kraujo komponentai bus naudojami Santariškių klinikose gydomiems pacientams operacijų metu, sergantiems kraujo vėžiu, po kaulų čiulpų transplantacijų, Vaikų ligoninės mažiesiems pacientams. Taip pat – perduoti kitiems Lietuvos kraujo centrams, pritrūkusiems kraujo komponentų.

VU ligoninės Santariškių klinikose vienu metu gydosi vidutiniškai 900 žmonių. Kasdien mažiausiai 70 ligonių reikia perpilti kraujo komponentų (dalių), kuriuos galima gauti tik iš sveikų žmonių – kraujo donorų.

Donoru gali būti bet kuris sveikas asmuo nuo 18 iki 65 metų amžiaus. 17 metų asmenys taip pat gali tapti donorais, tačiau turi pateikti raštišką vieno iš tėvų ar teisėto globėjo sutikimą ir jo paso kopiją. Vyresnis kaip 65 metų amžiaus asmuo gali būti donoras, jei turi donorystės įstaigos gydytojo išduotą leidimą.

Vilniaus oro uostas puoselėja įvairias socialinės atsakomybės tradicijas: nuolat palaikomi glaudūs santykiai su bendruomenės mokyklomis, vaikų globos namais. Kraujo donorystės akcija oro uoste surengta taip pat ne pirmą kartą.

Atgal į sąrašą