Bagažas

Bagažo pakavimas ir saugojimas

Leidžiamo neštis į lėktuvo saloną rankinio bagažo kiekis ir matmenys skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovių. Pakuojant daiktus į rankinį bagažą, svarbu:

Vilniaus oro uoste veikia UAB „Baltic Ground Services“ bagažo pakavimo ir saugojimo paslauga. Apie teikiamas paslaugas bei jų kainą galite sužinoti čia. Darbo laikas - suderintas su skrydžių tvarkaraščiu, o už paslaugas atsiskaityti galima grynaisais pinigais ar banko kortele. Paslauga teikiama bendroje išvykimo salėje. Papildomai yra teikiamos šios paslaugos:

  • Lagaminų pasvėrimas - 2 EUR už vienetą;
  • Kelionei reikalingų dokumentų spausdinimas - 1 EUR už 1 lapą.

Registruojamas bagažas

Registruojamo bagažo matmenys, svoris ir kaina skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovės, tačiau maksimalus leistinas bagažo svoris negali viršyti 32 kg.  
Į registruojamą bagažą rekomenduojame nedėti dūžtančių (pvz. kompiuterių), brangių daiktų, dokumentų, banko kortelių. Atvykus į oro uostą, nepalikite savo bagažo be priežiūros. Pakuokite bagažą patys, atsižvelkite į galiojančias taisykles. 

Nestandartinis bagažas

Jei norite vežtis nestandartinių matmenų bagažą (dviračių, slidinėjimo inventoriaus ir pan.), kreipkitės į oro linijų bendroves dėl tokio tipo bagažo gabenimo galimybių, reikalavimų bei kainų.

Pamesto bagažo paieška

Dėl kelionės metu prarasto ar sugadinto bagažo Vilniaus oro uoste reikia kreiptis į oro linijų bendroves aptarnaujančias antžeminio aptarnavimo įmones:
      
UAB „Litcargus“  (terminalo atvykimo A sektoriuje, pirmame aukšte). 
Tel.: +370 614 12881 
El.paštas:     

UAB „Baltic Ground Services“ (terminalo atvykimo A sektoriuje, pirmame aukšte).
Tel.: +370 610 75212 
El.paštas:


Jei prieš skrydį ar po jo asmeninius daiktus palikote oro uosto terminale (pvz., aviacijos saugumo patikroje), prašome kreiptis į oro uosto Aviacijos saugumo skyrių telefonu +370 611 40747. Visi rasti asmeniniai daiktai yra registruojami ir saugomi 6 mėn. 

Dažniausiai užduodami klausimai 

Jei keliauji su augintiniu

Pagrindiniai keliaujantiems gyvūnams reikalingi dokumentai yra augintinio pasas ir veterinarijos sertifikatas. Keliavimo su naminiais gyvūnais taisykles ir rekomendacijas nustato bei reguliuoja Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Daugiau informacijos rasite šios tarnybos tinklalapyje adresu www.vmvt.lt, skiltyje DUK, pasirinkę kategoriją "Keliavimas su gyvūnais".


Jei kelionėje reikia vaistų

Be recepto kopijos ar gydytojo pažymos skrendant  leidžiama turėti ne daugiau negu  5 originalias vaistinių preparatų pakuotes. Turint recepto kopiją ar gydytojo pažymą galima turėti 6–9 to paties pavadinimo, farmacinės formos, stiprumo ir dozuočių kiekio originalias vaistų pakuotes. Daugiau kaip 10 to paties vaistinio preparato pakuočių ar daugiau kaip 10 skirtingų pavadinimų vaistinio preparato pakuočių galima gabentis tik turint specialią gydytojo pažymą. Gyventojai, veždamiesi narkotinius ar psichotropinius vaistus per Lietuvos Respublikos sieną (išvykdami, atvykdami), turi laikytis šių taisyklių:

  • narkotinius ar psichotropinius vaistus vežtis tik asmeniniam vartojimui dėl sveikatos priežiūros;
  • vykstant į Šengeno valstybę kartu su vaistais būtina turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą nustatytos formos pažymą, o vykstant ne į Šengeno valstybę – vežamų vaistų receptų kopijas (šių receptų kopijų Sveikatos apsaugos ministerijoje tvirtinti nereikia);
  • turėti tik keliaujančio asmens vardu išrašytą pažymą arba receptą (recepto kopiją);
  • nesivežti daugiau vaistų, negu nurodyta pažymoje arba recepte (jo kopijoje);
  • vykstant į Šengeno valstybę narkotinių vaistų vežtis galima ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui, o vykstant ne į Šengeno valstybę – ne ilgesniam kaip 15 dienų laikotarpiui;
  • psichotropinių vaistų vežtis ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui;
  • vaistus laikyti originaliose pakuotėse (tokiose, kokiose vaistai pirkti vaistinėje).
  • Jeigu vaistų reikia ilgesniam gydymo kursui, siūlome vežtis atitinkama užsienio kalba parašytą gydytojo pažymą apie ligą ir skiriamą gydymą, kad būtų galima kreiptis į užsienio šalies gydytojus, kurie išrašys reikalingų vaistų.
  • Narkotiniai vaistai – tai vaistai, kurių sudėtyje yra: buprenorfino, fentanilio, metadono, morfino, petidino, tramadolio.

Turite klausimų? Rašykite mums

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 11 10 d. 13:55
Atgal
X