Leisti

Žemiau rasite informaciją apie šiuo metu iš/į Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus vykstančius ir planuojamus skrydžius. Stengiamės informaciją nuolat atnaujinti, tačiau situacijai nuolat kintant prašome prieš apsisprendžiant dėl kelionės dar kartą patikrinti šalies, į kurią vykstate, reikalavimus skelbiamus šalies institucijų puslapiuose. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kiekvieną penktadienį atnaujina koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą, kurį galite rasti SAM svetainėje čia


KAS KEIČIASI KELEIVIAMS NUO GRUODŽIO 16 D.?

Lietuvos Respublikos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų. Plačiau apie tai - čia

Keleiviai, vykstantys į Vilniaus, Kauno ar Palangos oro uostą, su savimi turi turėti skrydžio bilietą ar rezervacijos patvirtinimą, jei kelionės į oro uostą būtinybę reikėtų įrodyti judėjimo kontrolę vykdantiems pareigūnams.

Į Lietuvą atvykę keleiviai privalo laikytis numatytų nacionalinių judėjimo ribojimų.


Šiuo metu Lietuvoje galioja pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC)  skelbiama informacija (ECDC žemėlapis). 

 • Atvykstantiesiems iš žaliosios, geltonosios ir raudonosios zonos ribojimai netaikomi. 
 • Nuo lapkričio 9 d. Lietuvai patekus į raudonąją zoną, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios šalys. Atvykus iš pilkosios zonos šalių būtina 10 d. saviizoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą, arba atlikti testą atvykus į Lietuvą (plačiau apie sprendimą čia).

Informaciją apie procedūras ir saviizoliaciją grįžus iš užsienio rasite NVSC puslapyje čia.


PRIVALOMA FORMA KELIAUTOJAMS

Visiems atvykstantiems į Lietuvą būtina užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro formą čia. Formos užpildymą patvirtinantį el. paštu gautą QR kodą reikės pateikti prieš laipinimą į orlaivį užsienio oro uoste.


Daugiau informacijos planuojantys keliones gali rasti LR Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje ir Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.


Šiuo metu oro uoste taikomos papildomos saugumo priemonės, su jomis galite susipažinti čia.

Paskutinis informacijos atnaujinimas: 2021-01-18 09:30

Kryptys iš/į Vilniaus oro uostą:
Kryptys iš/į Kauno oro uostą:
Kryptys iš/į Palangos oro uostą:

Airija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Dublinas (DUB)Ryanair (nuo kovo mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau visi vykstantys į Airiją privalo užpildyti Visuomenės sveikatos keleivių registracijos formą (Public Health Passenger Locator Form), kurioje prašoma nurodyti kontaktinius duomenis ir adresą, kuriame planuojate apsistoti. 

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, nuo sausio 16 d. visi asmenys, atvykstantys į Airiją, privalo turėti neigiamą Covid-19 PCR testą, atliktą ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, atvykus iš Lietuvos privaloma saviizoliuotis 14 dienų. Galima sutrumpinti saviizoliaciją, jeigu atvykus ne anksčiau kaip po 5 dienų bus atliekamas PCR testas ir gaunamas neigiamas jo rezultatas. Iki rezultato gavimo saviizoliacija išlieka privaloma.

Naudingos nuorodos: URM informacija; apie atvykimą į šalįšalies informacija.


Baltarusija

Kryptis ir skrydžius vykdanti oro bendrovė:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Taip, grįžusiems iš Baltarusijos skiriama 10 d. saviizoliacija arba nenorint saviizoliuotis prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose (plačiau apie sprendimą čia).

Asmenims, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, vykti tik į darbą ir namus.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Nebūtina, tačiau norint nebūti saviizoliacijoje reikia turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne (vykstant per oro uostus). Tačiau iš paveiktų šalių į Baltarusiją atvykstantys asmenys pasienio kontrolės punkte turi užpildyti nustatytos formos Atvykstančiojo anketą.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, visiems atvykstantiems į Baltarusiją ir vyresniems nei 6 m. asmenims, taikomas reikalavimas su savimi turėti dokumentą patvirtinantį neigiamo COVID-19 PCR testo rezultatą. Testas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 3 d. iki sienos kirtimo dienos (įskaitant sienos kirtimo dieną). Medicininio dokumento originalas turi būti išduotas rusų, baltarusių arba anglų kalba, kuriame nurodyta tiriamojo vardas, pavardė ir atlikto tyrimo rezultatas (taikomos išimtys).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, iš Lietuvos atvykusiems taikomas reikalavimas 10 dienų izoliuotis. 

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija.


Danija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės: 

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Bilundas (BLL)Wizz Air (nuo kovo mėn.)
  • Kopenhaga (CPH) - SAS 
 • Iš/į Palangos oro uostą:
  • Kopenhaga (CPH) - SAS 

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Taip, iš Lietuvos į Daniją galima atvykti tik turint svarią priežastį – dėl darbo, studijų, šeimyninių ar teisinių aplinkybių.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, nuo sausio 9 d. reikia turėti ne anksčiau kaip prieš 24 val. iki atvykimo į šalį, atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Tinkami PCR arba antigenų testai, kurių rezultatai pateikiami skandinavų, vokiečių, anglų, prancūzų, ispanų arba italų kalba (plačiau čia). Neigiamas testas privalomas ir keliaujantiems per Daniją tranzitu per šalies oro uostus (plačiau čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; apie atvykimą į šalį lėktuvaisšalies informacijaDanijos užsienio reikalų ministerijos informacija.


Ispanija

Kryptys ir skrydžius planuojančios vykdyti oro bendrovės:

 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Alikantė (ALC) Ryanair (nuo kovo mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne. Tačiau visi vykstantys į Ispaniją privalo užsiregistruoti internetu šioje formoje ir turėti užpildytą formą su savimi atspausdintą ar telefone.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, atvykstantys iš šalių, ECDC žemėlapyje pažymėtų raudonai arba pilkai, taip pat ir Lietuvos, turi pateikti neigiamo PCR testo rezultatą, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo.  

Vykstantys į Kanarų salas ir norintys ten apsistoti turi su savimi turėti neigiamą PRC ar antigenų testo rezultatą, gautą ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į salas. Žmonės, kurie neturės testo iki atvykimo, privalės izoliuotis ir jį padaryti per 72 valandas arba, priešingu atveju turės saviizoliuotis 14 dienų.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; registracijos forma atvykstantiemsšalies informacija (ispanų k.); informacija atvykstantiems.


Italija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Milanas (BGY)Ryanair (nuo kovo mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau prieš atvykstant reikia užpildyti atvykimo deklaraciją (failas spausdinimui anglų kalba čia) ir turėti ją su savimi visos kelionės metu.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, atvykstantieji į Italiją turi pateikti ne tik atvykimo į šalį deklaraciją, bet ir neigiamus ne seniau nei prieš 48 val. daryto Covid-19 (antigeninio arba molekulinio) testo rezultatus, kai testas padarytas imant mėginį iš nosiaryklės (plačiau čia). Taip pat keliautojai privalės pranešti apie savo atvykimą vietinėms sveikatos apsaugos institucijoms (Dipartimento di prevenzione dell’Azienda Sanitaria locale).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis?  Ne, nebent atvykstant neturėsite neigiamo testo įrodymo, tuomet jums reikės saviizoliuotis 14 d. Tačiau Italijos regionai turi teisę įvesti papildomus apribojimus. Informacija apie juos skelbiama regionų administracijų interneto svetainėse. Prieš keliaujant į Italiją, rekomenduojama patikrinti konkrečių regionų valdžios skelbiamą informaciją. Papildomos informacijos taip pat galima klausti specialiaisiais regionų telefonų numeriais, kuriuos rasite čia.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus; interaktyvi forma, kurioje galima pasitikrinti kokie reikalavimai jums gali būti taikomi atvykstant - čia.


Jungtinė Karalystė

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Birmingamas (BHX)Wizz Air (nuo kovo mėn.)
  • Londono Gatvikas (LGW) - airBaltic (nuo kovo mėn.)
  • Londono Sitis (LCY) - LOT
  • Lidso/Bradfordo (LBA)Ryanair (nuo kovo mėn.)
  • Londono Liverpulis (LPL) Ryanair ir Wizz Air (nuo kovo mėn.)
  • Londono Lutonas (LTN)Wizz Air 
  • Londono Stanstedas (STN)Ryanair (nuo kovo mėn.)
  • Londono Sautendas (SEN) Ryanair (nuo kovo mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Bristolis (BRS) Ryanair  (nuo kovo mėn.)
  • Edinburgas (EDI)Ryanair (nuo kovo mėn.)
  • Londono Lutonas (LTN)Wizz Air
  • Londono Stanstedas (STN)Ryanair  (nuo kovo mėn.)
 • Iš/į Palangos oro uostą:
  • Londono Lutonas (LTN)Wizz Air (nuo vasario mėn.)
  • Londono Stanstedas (STN)Ryanair (nuo kovo mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Taip, nuo sausio 1 d. grįžusiems iš Jungtinės Karalystės privaloma 10 d. saviizoliacija (plačiau čia), net ir turint neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Taip. Nuo sausio 1 d. visi, atvykstantys į Lietuvą, privalo turėti ne vėliau nei prieš 48 valandas gautą neigiamą COVID-19 testo rezultatą arba privalomai atlikti testą Lietuvoje (plačiau čia). Neigiamo testo turėjimas neatleidžia nuo privalomos 10 d. saviizoliacijos.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau visi atvykusieji į Jungtinę Karalystę privalo pateikti informaciją apie savo gyvenamąją vietą. Formą reikia užpildyti ne anksčiau kaip 48 val. iki kelionės ir turėti užpildytą telefone ar spausdintą kertant sieną (plačiau čia).

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Nuo sausio 18 d. visiems atvykstantiems į JK bus privaloma turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Testas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 72 val. iki išvykimo. Taikomos išimtys ir daugiau informacijos čia. Privaloma 10 d. saviizoliacija ir formos užpildymas išlieka.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, Lietuvos piliečiams atvykusiems į Jungtinę Karalystę reikia saviizoliuotis 10 d. (plačiau čia). Apie šiuo metu Anglijoje galiojančius reikalavimus skaitykite čia.

Yra galimybė sutrumpinti privalomą saviizoliaciją, atlikus mokamą Covid-19 testą praėjus mažiausiai 5 dienoms nuo atvykimo į Angliją. Jeigu Covid-19 testo rezultatas bus neigiamas, saviizoliuotis nebereikės (plačiau čia).

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; informacija apie dėl atvykimo į JK; privaloma užpildyti forma atvykstant.


Kipras

Kryptys ir skrydžius planuojančios vykdyti oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Larnaka (LCA) - Wizz Air (nuo kovo mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Taip, nuo sausio 16 d. Lietuva įtraukta į C šalių kategoriją (sprendimas), tai reiškia, jog atvykti leidžiama tik Kipro Respublikos piliečiams bei jų šeimų nariams, Kipro Respublikos gyventojams ir asmenims, turintiems specialius leidimus (plačiau čia). Taikomas reikalavimas atlikti COVID-19 testą (RT-PCR) atvykimo į Kiprą metu (paties asmens lėšomis) ir laikytis privalomos 14 dienų saviizoliacijos namuose (plačiau čia).

Taip pat visi vykstantys į Kiprą, prieš skrydį privalo užpildyti ir pateikti anketą „Cyprus Flight Pass“. Išsamią informaciją dėl anketos pildymo ir ją užpildyti galima čia.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Nebūtina, kadangi Lietuva priskirta prie C šalių kategorijos, atvykstantys gali pasirinkti ar pasidaryti testą atvykus į Kiprą ar turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikto COVID–19 PCR tyrimo rezultatą ir sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą (plačiau sausio 16d. sprendime dėl šalių perskirstymo čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, atvykus privaloma saviizoliuotis 14 d., net jeigu COVID-19 ir bus neigiamas. 10-tą saviizoliacijos dieną galima atlikti pakartotinį testą ir jeigu jo rezultatas bus neigiamas, baigti saviizoliaciją (plačiau sausio 16d. sprendime dėl šalių perskirstymo čia).

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija dėl skrydžių; informacija, kas turi teisę atlikti COVI-19 testą atvykusatvykimo anketa.


Latvija

Kryptys ir skrydžius vykdanti oro bendrovė:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
 • Iš/į Palangos oro uostą:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau visiems asmenims, kertantiems Latvijos Respublikos sieną privaloma užpildyti elektroninę formą ir išsisaugoti QR kodą. Anketą privaloma užpildyti ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo. Kiekvienam suaugusiajam anketa turi būti pildoma atskirai, nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Anketą rasite čia: https://covidpass.lv/en/

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, nuo sausio 15 d. vykstant į Latviją privaloma turėti neigiamą, ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą PCR COVID-19 testo neigiamą rezultatą (EN, FR, DE, RU kalbomis arba lietuvių kalba), jei keliaujama tik iš Lietuvos į Latviją) ARBA medicinius dokumentus įrodančius, jog asmuo neplatina infekcijos (pvz. antigenų testą). Plačiau ir informacija apie išimtis URM puslapyje čia.

Skrendant tranzitu per Rygos oro uostą į kitas šalis ir ne ilgiau nei 24 val. oro uosto tranzito zonoje laukiantiems jungiamojo skrydžio testas nebūtinas.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, Lietuvos piliečiams atvykstantiems į Latviją reikia 10 d. izoliuotis (taikomos išimtys keliaujant darbo reikalais, vykstant tranzitu ir kitos, plačiau čia). 7-ą dieną nuo atvykimo į Latviją, galima be gydytojo siuntimo atlikti testą akredituotoje laboratorijoje, jei testo rezultatas neigiamas - izoliaciją galima nutraukti. 

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; elektroninė forma atvykstant.


Lenkija

Kryptis ir skrydžius vykdanti oro bendrovė:

 • Iš/į Vilniaus oro uosto:
  • Varšuva (WAW) - LOT

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Ne.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, nuo gruodžio 28 d. iki sausio 31 d. visi atvykstantys į Lenkiją privalo saviizoliuotis 10 d. Plačiau apie reikalavimą ir jam taikomas išimtis čia (lenkų k. ir žemiau anglų k.). Saviizoliacija netaikoma tik pasiskiepijusiems nuo COVID-19 (neigiamas COVID-19 testo atsakymas, nuo saviizoliacijos neatleidžia).

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus.


Norvegija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Bergenas (BGO) Wizz Air (nuo vasario mėn.)
  • Olesiundas (AES) Wizz Air (nuo vasario mėn.)
  • Stavangeris (SVG) Wizz Air (nuo vasario mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą?  Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne. Tačiau prieš atvykstant privaloma užpildyti formą http://www.entrynorway.no/.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, visi iš paveiktų šalių (tai yra ir Lietuvos) atvykę užsieniečiai privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Norvegiją atliktą koronaviruso tyrimą (PCR arba greitasis antigenų testas) bei gautą neigiamą atsakymą norvegų, danų, švedų, anglų, prancūzų arba vokiečių kalba. 

Taip pat nuo sausio 2 d. visi atvykstantys (išskyrus vaikus iki 12 m. ir kitas išimtis) privalo atvykę kuo anksčiau (vėliausiai per 24 val. po atvykimo) pasidaryti naują COVID-19 testą. Rekomenduojama jį atlikti avykstant oro uostuose ar sienos kirtimo punktuose, kur testavimas bus nemokamas. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo 10 dienų saviizoliacijos (plačiau čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, atvykus iš Lietuvos reikia saviizoliuotis 10 d. (šalių sąrašas nuolat atnaujinamas čia) ir užpildyti registracijos formą čia.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; Norvegijos nacionalinio sveikatos instituto informacija apie tarptautines keliones; Norvegijos turizmo informacija; Norvegijos sveikatos departamento informacija lietuvių kalba apie atvykimą į Norvegiją.


Nyderlandai

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės: 

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Amsterdamas (AMS) - airBaltic 
  • Eindhovenas (EIN) - Wizz Air (nuo vasario mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Eindhovenas (EIN) - Wizz Air (nuo kovo mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau skrydžio metu reikės užpildyti sveikatos klausimyną, kurį pateiks oro linijos. Užpildytą formą turėkite su savimi, nes gali reikėti parodyti atvykus į šalį (plačiau čia).

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, visi keleiviai, atvykstantys į Nyderlandus, turi pateikti ne seniau, kaip prieš 72 val. atlikto COVID-19 PCR testo neigiamą rezultatą. Testo rezultatai turi būti pateikiami anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų arba olandų kalba. Šis reikalavimas taikomas ir vykstant tranzitu per Nyderlandų oro uostus. Išsamią informaciją rasite čia

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, atvykstantiems iš Lietuvos taikoma privaloma 10 dienų saviizoliacija, net ir turint neigiamą tyrimo rezultatą.

Naudingos nuorodos: URM informacija; informacija atvykstantiems į šalįšalių sąrašas, iš kur atvykus reikia karantinuotis.


Prancūzija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.  

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Ne, nebent norėsite atvykę nesaviizoliuotis, tuomet reikia atvykstant turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki avykimo.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, jeigu atvykimo į šalį metu neturėsite neigiamo COVID-19 testo rezultato, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki avykimo, ir jeigu jūsų testas atliktas atvykus oro uoste bus teigiamas, tuomet jūsų gali būti paprašyta saviizoliuotis. Apie šiuo metu Prancūzijoje taikomus ribojimus skaitykite čia.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos informacija.


Suomija

Kryptys ir skrydžius planuojančios vykdyti oro bendrovės:

 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Turku (TKU) - Wizz Air (nuo kovo mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Taip. Į Suomiją gali atvykti tik užsieniečiai, kurie joje teisėtai gyvena, dirba, studijuoja arba keliauja šeimyniniais reikalais. Pasienio patikros punkte Suomijos pareigūnai prašys pateikti kelionės tikslą įrodančius dokumentus (plačiau čia).

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Ne. 

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, rekomenduojama atvykus saviizoliuotis 10 d. Saviizoliaciją galima sutrumpinti, jei atvykstantis asmuo turi ne senesnį nei prieš 72 val. iki atvykimo į Suomiją darytą koronaviruso testo sertifikatą su neigiamu rezultatu, ir atvykus, ne anksčiau kaip po 72 val., pasidaro antrąjį koronaviruso testą, kurio rezultatas yra neigiamas (plačiau čia).

Saviizoliuotis nereikia, jeigu atvykimo metu galėsite pateikti medicininį dokumentą įrodantį, jog persirgote COVID-19 per paskutinius 6 mėn.

Naudingos nuorodos: URM informacija; Suomijos pasienio tarnybos informacija; Suomijos turizmo informacija; Saugių šalių sąrašas, iš kur atvykstant į Suomiją nereikia izoliuotis - čia; informacija atvykstantiems ir pagalbinė sistema.


Švedija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Nauja kryptis! Stokholmo Skavsta (NYO) Wizz Air 
  • Stokholmas (ARN) - SAS (nuo kovo mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, ES, Europos ekonominės erdvės, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Andoros, Monako, San Marino ir Vatikano šalių piliečiai į Švediją gali atvykti laisvai.

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Ne.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; informacija dėl kelionių į Švediją; šalies informacija.


Turkija

Kryptis ir skrydžius vykdanti oro bendrovė:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Taip, grįžusiems iš Turkijos skiriama 10 d. saviizoliacija arba nenorint saviizoliuotis prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose (plačiau apie sprendimą čia).

Asmenims, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, vykti tik į darbą ir namus.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Nebūtina, tačiau norint nebūti saviizoliacijoje reikia turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne. 

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Taip, nuo gruodžio 30 d. skrendantys į Turkiją turi turėti ne senesnį kaip 72 val. iki atvykimo gautą PCR testo neigiamą rezultatą. Neturintys testo (popierinio ar skaitmeninio dokumento) nebus įleidžiami į skrydį. Taip pat keleiviams, per pastarąsias 10 dienų buvusiems Danijoje, Jungtinėje Karalystėje ar PAR, be jau minėto testo, atvykus į Turkiją bus papildomai privaloma 14 dienų saviizoliacija (plačiau čia).

Keliaujantiems tranzitu per Turkiją nėra reikalavimo pateikti neigiamo testo rezultatą, tačiau rekomenduojama pasitikrinti atvykimo reikalavimus galutinėje šalyje, į kurią vykstate.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; Turkijos turizmo informacija; Turkish Airlines informacija


Ukraina

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Taip, grįžusiems iš Ukrainos skiriama 10 d. saviizoliacija arba nenorint saviizoliuotis prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose (plačiau apie sprendimą čia).

Asmenims, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, vykti tik į darbą ir namus.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Nebūtina, tačiau norint nebūti saviizoliacijoje reikia turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne. Tačiau į Ukrainą atvykstantiems užsieniečiams privaloma turėti sveikatos draudimo polisą, kuris padengia gydymąsi nuo COVID-19 ligos ir observaciją, yra išduotas Ukrainoje registruotos arba atstovybę Ukrainoje turinčios draudimo kompanijos. Draudimas turi galioti visą buvimo Ukrainoje laikotarpį (plačiau URM puslapyje).

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Ne.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, Lietuva priskiriama prie "raudonųjų šalių", iš kurių atvykus reikia saviizoliuotis 14 d. Saviizoliaciją galima sutrumpinti atlikus PCR testą per 24 val. nuo atvykimo į šalį (plačiau čia).

Naudingos nuorodos: URM informacijaUkrainos sveikatos apsaugos ministerijos informacija; šalies informacija anglų kalba; turizmo informacija.


Vokietija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės: 

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau vykstant į šalį reikia užsiregistruoti formoje www.einreiseanmeldung.de ir atvykimo į šalį metu pateikti patvirtinimą apie registraciją. Taip pat viešbučiai ir apgyvendinimo vietos nebegali suteikti nakvynės turizmo tikslais (plačiau čia).

Ar vykstant į šalį reikia COVID-19 testo? Ne.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, atvykus į Vokietiją privaloma 10 d. saviizoliuotis. Saviizoliaciją galima baigti ne anksčiau nei penktą izoliacijos dieną (po atvykimo) pasidarius Covid-19 testą ir gavus neigiamą atsakymą. 

Saviizoliacija gali būti taikoma atvykstantiems iš šalių, kur per paskutines septynias dienas koronaviruso atvejų skaičius viršijo 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Šių valstybių sąrašas skelbiamas Roberto Kocho instituto interneto svetainėje čia (vokiečių k.).

Su COVID-19 susijusios prevencinės priemonės gali skirtis tarp Vokietijos federalinių žemių, todėl vykstantiems į Vokietiją rekomenduojama stebėti konkrečios federalinės žemės atsakingų tarnybų sprendimus čia.

Apie šiuo metu Vokietijoje galiojančius ribojimus ir taikomas priemones skaitykite URM puslapyje čia.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; informacija keliaujantiems į Vokietiją; informacija dėl testavimo atvykus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 01 18 d. 17:10
Atgal