Oro uosto naujienos

2013 07 09

Naujas „Wizz Air“ maršrutas peržengia Europos ribas
Didžiausia Vidurio ir Rytų Europoje pigių skrydžių ir mažų sąnaudų bendrovė „Wizz Air“ pranešė apie naują maršrutą iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto. Ši oro transporto bendrovė nuolat plėtė savo skrydžių tinklą iš Vilniaus – birželio pradžioje pradėti skrydžiai į Norvegijos miestą Alesundą ir tik prieš 4 dienas įvyko pirmasis skrydis į Ukrainos sostinę Kijevą. „Wizz Air“ paskelbė apie naują maršrutą iš Lietuvos į Izraelį. Skrydžiai į Tel Avivo Ben Gurion tarptautinį oro uostą prasidės spalio pabaigoje ir iš pradžių bus vykdomi du kartus per savaitę. Svetainėje wizzair.com skrydžių bilietų galite įsigyti nuo 49,99* EUR (į vieną pusę įskaitant visus mokesčius).

2013 07 09

„Air Lituanica“ pradėjo kasdienius skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą
Šiandien, liepos 8 d. Amsterdamo Šipolio (Schiphol) oro uostas raudonomis tulpėmis sutiko pirmojo „Air Lituanica“ skrydžio iš Vilniaus keleivius. Pirmąjį Lietuvos orlaivį didžiausiame Nyderlandų oro uoste sveikino ir šventinis automobilių paradas.

2013 07 04

SAS pasirašė sutartį su „Airbus“ dėl naujų orlaivių įsigijimo
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS pasirašė memorandumą su lėktuvų gamintoja „Airbus“ dėl aštuonių naujų „A350-900 XWB” ir keturių „A330-300 Enhanced“ orlaivių įsigijimo. Šios sutarties pasirašymas - tai SAS tolimųjų reisų lėktuvų parko atnaujinimo strategijos įgyvendinimo pradžia. Joje numatoma galimybė užsakyti dar šešis „A350-900 XWB” orlaivius, o šiam procesui skirta 3,3 mlrd. JAV dolerių.

2013 07 03

Vilniaus oro uostas imasi taksi paslaugų pertvarkymo
Nuo liepos 1 dienos pasikeitė taksi paslaugų tvarka prie Vilniaus oro uosto. Keisdamas šią tvarką, Vilniaus oro uostas (TVOU) visų pirmą siekia, kad sumažėtų šių paslaugų įkainiai ir pagerėtų kokybė. Taip pat oro uostas įveda griežtesnius reikalavimus taksi vežėjams.

2013 06 27

Labai svarbių svečių aptarnavimui – nauja salė Vilniaus oro uoste
Lietuvai nuo liepos perimant pirmininkavimą ES Tarybai, Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) baigta statyti nauja Labai svarbių asmenų (LSA) salė. Pastačius dar vieną LSA salę, oro uoste padidės svarbių asmenų aptarnavimo pralaidumas ir kokybė.

2013 06 25

Rudenį SAS keleiviams pasiūlys naujų maršrutų
Nuo 2013 - 2014 m. aviacijos žiemos sezono pradžios Skandinavijos skrydžių bendrovės SAS keleiviai tiesioginiu reisu iš Kopenhagos galės pasiekti Bremeną (Vokietija) bei Humbersaidą (Jungtinė Karalystė). Pradėjus vykdyti skrydžius šiais maršrutais, bendras SAS naujų maršrutų 2013 m. skaičius išaugs iki 52.

2013 06 20

Vilniaus Aviacijos šventę danguje pasveikins legendinės “Lituanicos” replika
Į Vilniaus Aviacijos šventę, kuri birželio 22 dieną vyks Tarptautinio Vilniaus oro uosto aerodrome, atskris ir visus dalyvius bei svečius pasveikins Stepono Dariaus ir Stasio Girėno legendinio lėktuvo “Lituanica” replica (tiksli kopija). Likus vos kelioms dienoms iki šventės, šį lėktuvą pavyko “prikelti” skrydžiui ir jis taps šventės puošmena.

2013 06 14

Vilniaus oro uoste pradedama naujos priešgaisrinės stoties statyba
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) pradėta Europos Sąjungos lėšomis finansuojama naujos priešgaisrinės gelbėjimo stoties statyba. Šiuos darbus oro uoste atliks konkursą laimėjusios, pagal jungtinę veiklos sutartį dirbančios bendrovės „Irdaiva“ ir „Conresta“.

2013 06 14

Per pusmetį SAS keleivių padaugėjo 2,5 proc.
SAS pranešimas: SAS grupės bendrosios pajamos per pirmąjį bendrovės finansinių metų pusmetį (2012 m. lapkritis – 2013 m. balandis) sudarė 19,530 mln. Švedijos kronų, t.y. apie 0,8 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais finansiniais metais, kai bendrosios pajamos sudarė 19,369 mln. Švedijos kronų. Grynosios pajamos šiuo laikotarpiu buvo neigiamos ir sudarė -1,018 mln. Švedijos kronų, tačiau per tą patį laikotarpį praėjusiais metais ši suma buvo beveik tris kartus didesnė ir sudarė -2,970 mln. Švedijos kronų. Per praėjusį pusmetį SAS grupės keleivių skaičius išaugo 2,5 proc.

2013 06 11

„Air Lituanica“ pradeda bilietų prekybą
Kompanija „Air Lituanica“ su komerciniu skrydžių vykdymo partneriu „Estonian Air“ pradeda bilietų prekybą į tiesioginius ir jungiamuosius skrydžius. Naudodamasi sutartimi su Estijos oro linijų bendrove, „Air Lituanica“ galės pasiūlyti skrydžius į daugiau nei 100 miestų.